Jóga – Morava

Jóga není pouhým cvičením, ale životním stylem pro stále více lidí. Je to ucelený systém tělesných cvičení, dechových technik, meditací a etických zásad, jenž zlepšují a zkvalitňují náš život. Přehled kurzů jógy v lokalitě Morava.

1–10 firem z 116 nalezených Filtry

1REHABILITACE MUDr. DANA MIKULČÁKOVÁ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Dolní 1568, Bystřice pod… Ověřená

Provádíme rehabilitace. Diagnostika pohybového systému, léčba akutních chronických stavů, cvičení vojtovou metodou pro děti o dospělé, přístrojové lymfodrenáže a jiné. Dále nabízíme power jogu, pilates a cvičení na míčích.

2Fasnerová Lenka - CENTRUM POHYBU OLOMOUC1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Smrčkova 451/10, Olomouc,Hodolany Bezdlužná Ověřená

Jsme jediné licenční centrum v Olomouci,které používá originální cvičební náčiní flexi-bar + X-co. Jsme 1. oficiální Kranking club v Olomouci.

3Mateřská škola Olomouc, Rooseveltova1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Rooseveltova 109/101, Olomouc
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Mateřská škola Rooseveltova je MŠ rodinného typu, je dvoutřídní s celodenním provozem. Školka má pěknou velkou zahradu vybavenou průlezkami a pískovišti. Ihned u školky je lesopark, který využíváme při sportovních činnostech, pro hry dětí a při ekologické výchově během celého roku, ale také ke…

4TJ Jiskra Otrokovice1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(58)
Sport. areál TJ…, Otrokovice

Tělovýchovná jednota s 19 sportovními oddíly se zaměřením na atletiku, kuželky, orientační běh, turistiku, sportovní gymnastiku a cyklistiku, stolní tenis. Vedeme družstva kopané, házené, volejbalu, veslování, lyžování, stolního tenisu, šach, jógy a jiná.

5Jitrocel rehabilitační centrum s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mozartova 1175/43B, Olomouc
Otevřeno do 16:00

Poskytujeme rehabilitační, rekondiční a masérské služby z rukou zkušených profesionálních fyzioterapeutek a masérek nejen zdravotně znevýhodněným, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti v prostorech bez architektonických i společenských bariér. Masáže, rehabilitace, fyzioterapie a další služby -…

6Rehamedica Brno11 poboček

Nestátní zdravotnické zařízení poskytující klientům profesionální komplexní služby v oblasti rehabilitace a fyzioterapie.

7Základní škola Brno, Horácké náměstí 13, příspěvková organizace1 pobočka

2.8
★★★★★
★★★★★
(5)
Horácké náměstí…, Brno Bezdlužná

Provozujeme základní školu. Provádíme výuku dle dle Daltonských principů individuálního přístupu ke vzdělávání dle potřeb žáka.

8Rodinné centrum Matáta

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Horácké náměstí…, Brno Bezdlužná

RC MaTáTa je nezávislé sdružení a jeho veškerá činnost, zejména nájem a vybavení, jsou financovány převážně z grantů a dotací. Pro rodinny organizujeme řadu akcí během roku, ale nabízíme i pravidelný program, který zahrnuje dopolední hernu a předporodní přípravu s následujícím cvičením po porodu a…

9Čechovka, s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(25)
Čechova 705/12, Břeclav Bezdlužná

Nabídka rehabilitací, masáží a wellness, sálového cvičení a fitness centra.

10AC Aerobik centrum Brno

4.8
★★★★★
★★★★★
(41)
Merhautova 1070/224, Brno-Černá Pole Bezdlužná

Nabízíme lekce aerobicu, Flexibaru, Balantes, Power jogy, step aerobiku a fit balls i pro začátečníky. Nabízíme lekce spinningu.


Jóga – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Jóga v lokalitě Morava – detailní popis

Samotné slovo jóga pochází ze slova judž, což znamená spojení nebo sjednocení nižšího já s vyšším já. V praxi jóga usiluje o poznávání vlastního já. Jóga je prostředkem, jak si zlepšit nejen fyzické, ale i psychické zdraví. Kolébkou jógy je Indie, kde vznikla asi před 5000 lety. 

Styly jógy

Jóga má mnoho různých podob, i přesto všechny styly vycházejí z původní hatha jógy. 

 • Hatha jóga – je to základní forma jógy. Je klidná a nenáročná, ideální pro začátečníky. Nejčastěji se s ní setkáte na kurzech klasické jógy. V pomalém tempu si protáhnete svoje tělo a uklidníte svoji mysl.
 • Power jóga – je rychlá. Rychle střídá pozice a pálí se při ní i dost kalorií. Power jóga se více soustředí na cvičební složku než na tu meditační. Cvičením power jógy si zlepšíte svoji fyzickou zdatnost a odbouráte stres.
 • Bikram jóga – je ideální pro všechny, kdo mají rádi velké teplo. Cvičí se totiž v místnosti, která má minimálně 42 °C. Přináší mnoho pozitivních účinků: pročištění lymfatického systému, posílení imunitního systému, posílení srdeční činnosti, zlepšení krevního oběhu, zklidnění mysli a mnoho dalších účinků. 
 • Vinyasa jóga – klade důraz na sladění pohybu s dechem. Základem cvičení je pozdrav slunci, do kterého se přidávají další pozice z klasické jógy. 

K dalším známým stylům jógy patří ashtanga jóga, Iyengar jóga, restorativní jóga, Kundalini jóga, těhotenská jóga, obličejová jóga, hormonální jóga…

Pozitivní účinky jógy

 • Zvýšení svalové síly
 • Zvýšení rozsahu pohybu
 • Snížení bolesti
 • Plné využití kapacity plic
 • Snížení míry únavy a stresu
 • Pozitivní vliv na změny nálad a úzkostné pocity 
 • Podpora sebevědomí a koncentrace
 • Navození pocitu klidu a vyrovnanosti