Topení a topenářství – Vsetín

Topení je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Na trhu existuje několik druhů vytápění, přičemž každý druh má své výhody i nevýhody a pro každý dům se hodí něco jiného. Přehled topenářů v lokalitě Vsetín.

1–10 firem z 106 nalezených Filtry

1STAVOŠI s.r.o.

Zabýváme se výstavbou pozemních staveb a inženýrských sítí. Specializujeme se na realizaci rámových dřevostaveb a zděných domů. Stavíme na klíč, nebo realizujeme dílčí část stavby. V oblasti inženýrských sítí realizujeme vodovody, kanalizace, elektrické a datové rozvody včetně přípojky.

2HECKL s.r.o. (pobočka Valašské Meziříčí)14 poboček

4.6
★★★★★
★★★★★
(146)
Uhelná 13, Valašské Meziříčí
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Nabízíme a dodáváme vodárenská šoupátka a armatury a hydranty a roury i betonové skruže. Dále výrobky pro vodovodní, kanalizační, plynárenské a jiné inženýr. sítě včetně sanitárního vybavení a nářadí. Vyrábíme zemní soupravy, plastové a litinové poklopy i mříže. V širokém sortimentu odvodňovacích…

3Pavlištík Jaroslav - KAMENICTVÍ

4.4
★★★★★
★★★★★
(5)
Kunovice 207, Kunovice Bezdlužná

Nabízím kamenické a obkladačské práce. Nabízím montáže topení.

4Radek Juřínek s.r.o. - VODO-TOPO

4.7
★★★★★
★★★★★
(20)
Jablůnka 7, Jablůnka Bezdlužná

Společnost poskytuje služby v oblasti vodoinstalačních, topenářských, zámečnických, pokrývačských, klempířských či zateplovacích prací, prodeje hutního a stavebního materiálu aj.

5Křenek Pavel - Vodoinstalatérství, Topenářství

1. máje 2633, Rožnov pod Radhoštěm
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Poskytuji služby v oblasti topenářských a vodoinstalačních prací, rekonstrukcí bytových jader aj.

6Škrabánek Petr- instalatérské práce

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Rokytnice 240, Vsetín Bezdlužná

Potřebujete vyměnit baterii v koupelně nebo třeba vyměnit kotel? Sháníte instalatéra či topenáře v okresech Vsetín či Zlín? Provádíme kompletní instalatérské a topenářské práce. Montujeme solární systémy pro ohřev teplé vody.

7Řehák Antonín- VODO - TOPO - PLYN

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně prodeje a servisu plynových spotřebičů.

8RADEKOV spol. s r.o.

3.6
★★★★★
★★★★★
(10)
P.O. Box 6 U trati…, Rožnov pod Radhoštěm
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Provádíme dodávky staveb, rekonstrukce, zateplování fasád, elektroinstalace, montáž fotovoltaických elektráren, výrobu elrozvaděčů, zámečnické, instalatérské, topenářské práce, dodávky vzduchotechniky. Zajišťujeme prodej elektro, hutního a stavebního materiálu.

9UNI APFEL, s.r.o.

2.4
★★★★★
★★★★★
(3)
Palackého 388, Vsetín Bezdlužná

Provádíme instalatérské práce, montáž rozvodů vody, topení, odpadů, včetně dodávky materiálu. Realizace plynofikace domků a bytovek, montáží kotlů na plyn, dřevoplyn.

10Miloslav Čunek

Realizace podlahového vytápění a topných rohoží pro domy, byty, polyfunkční objekty, hotely. Prodej dotykových termostatů. Ochrana okapů a žlabů před sněhem a padajícími rampouchy.


Topení a topenářství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Vsetín


Topení a topenářství v lokalitě Vsetín – detailní popis

Při výběru nejvhodnějšího vytápění je potřeba se zaměřit na několik parametrů jako je velikost domu, technické možnosti domu, finanční nákladnost nebo uživatelský komfort. 

Druhy vytápěcích systémů

  • Lokální vytápění – používají se k němu topidla, která jsou umístěná v jednotlivých pokojích. Hodí se převážně do velmi malých bytů. Jedná se např. o plynová topidla, kachlová kamna na dřevo nebo elektrické konvektory neboli přímotopy. Podle přenosu tepla se topidla rozlišují na konvektivní (ohřívá se vzduch) a sálavé (teplo se přenáší dlouhovlnným infračerveným zářením).
  • Ústřední vytápění – používá se v bytech s větším počtem místností. Rozděluje se na klasické ústřední vytápění, nízkoteplotní vytápění a teplovzdušné vytápění. U klasického ústředního vytápění zajišťuje přenos tepla mezi kotlem a radiátory cirkulující voda. Nízkoteplotní vytápění je ve formě podlahového nebo stěnového topení. Teplovzdušné vytápění se používá v domech s rekuperačním větráním.

Zdroje energie na vytápění

  • Elektřina – elektrické vytápění vyniká širokou dostupnostní, jednoduchou regulací, čistým provozem bez odpadu a emisí, jednoduchou instalací a nízkými pořizovacími náklady. Elektrický kotel nepotřebuje komín.
  • Tepelné čerpadlo – jedná se o formu elektrického vytápění, jelikož se pro pohon kompresoru používají elektromotory.
  • Zemní plyn – výhodou plynu je snadná regulace, nižší cena provozu oproti elektrickému vytápění a snadné rozvádění. Nevýhodou je nutnost odvádění spalin.
  • Uhlí – dnes se používají automatické kotle na uhlí snižující emise a zvyšující komfort obsluhy. 
  • Kapalná paliva – jedná se o zkapalněný propan nebo lehký topný olej.
  • Biomasa – k topení se nejčastěji používá ve formě kusového dřeva, pelet nebo štěpek. Jedná se o obnovitelný zdroj energie.
  • Solární energie – jedná se o obnovitelný zdroj energie. K výrobě elektřiny nebo ohřevu teplé vody se používají solární panely.