Topení a topenářství – Jeseník

Topení je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Na trhu existuje několik druhů vytápění, přičemž každý druh má své výhody i nevýhody a pro každý dům se hodí něco jiného. Přehled topenářů v lokalitě Jeseník.

1–10 firem z 23 nalezených Filtry

1KOVER, spol. s r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(68)
Slezská 1303/1, Jeseník
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem instalatérského, sanitárního, topenářského a elektroinstalačního materiálu v oblasti tepelné techniky, elektro, vody a plynu.

2Roman Kaderka, s.r.o.

Tyršova 1036, Jeseník
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Provádím instalatérské a topenářské práce.

3Hromják Martin

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Písečná 5, Písečná Bezdlužná

Nabízím stavební a zednické práce. Provádím rekonstrukce a kompletní rozvody vody, plynu, odpadu a topení, opravy a úpravy vodovodů. Prodávám instalatérský, topenářský a sanitární materiál.

4SEMCOR spol. s r.o.

Dukelská 1240, Jeseník
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Provádím elektromontáže, projektovou činnost ve výstavbě. Provádíme výstavbu tepelných zdrojů a kotelen.

5JPS - Jaroslav Pavlovič

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Hlavní 5, Mikulovice
Otevřeno od 7:00

Firma JPS Pavlovič je spolehlivým partnerem svým zákazníkům již 20. let. Sídlíme v Mikulovicích u Jeseníku a provádíme především komplexní stavební práce. Disponujeme širokým technologickým zázemím a své služby poskytujeme organizacím i občanům. Do svého portfolia činností jsme mimo jiné zařadili i…

6Navrátil servis

4.7
★★★★★
★★★★★
(1)
Zeyerova 653/5, Jeseník
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Navrátil servis, se sídlem Zeyerova 653/5, 790 01, Jeseník, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2015. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona…

7Ondřej Šimíček

Ondřej Šimíček, se sídlem Bílý Potok 62, 790 70, Javorník, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2018. Předmětem podnikání je: Vodoinstalatérství, topenářství Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

8Zdenek Blažek

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Priessnitzova 1035/5, Jeseník
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zdenek Blažek, se sídlem Priessnitzova 1035/5, 790 01, Jeseník, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1999. Předmětem podnikání je: Vodoinstalatérství, topenářství Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1…

9ARESKO-BAU s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Velká Kraš 3, Velká Kraš Bezdlužná

ARESKO-BAU s.r.o., se sídlem Velká Kraš 3, 790 58, Velká Kraš, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 62090, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Předmětem podnikání je: výroba, obchod a služby…

10CHK INSTAL s.r.o.

CHK INSTAL s.r.o., se sídlem Boženy Němcové 567/9, 790 01, Jeseník, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 75908, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…


Topení a topenářství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Topení a topenářství v lokalitě Jeseník – detailní popis

Při výběru nejvhodnějšího vytápění je potřeba se zaměřit na několik parametrů jako je velikost domu, technické možnosti domu, finanční nákladnost nebo uživatelský komfort. 

Druhy vytápěcích systémů

  • Lokální vytápění – používají se k němu topidla, která jsou umístěná v jednotlivých pokojích. Hodí se převážně do velmi malých bytů. Jedná se např. o plynová topidla, kachlová kamna na dřevo nebo elektrické konvektory neboli přímotopy. Podle přenosu tepla se topidla rozlišují na konvektivní (ohřívá se vzduch) a sálavé (teplo se přenáší dlouhovlnným infračerveným zářením).
  • Ústřední vytápění – používá se v bytech s větším počtem místností. Rozděluje se na klasické ústřední vytápění, nízkoteplotní vytápění a teplovzdušné vytápění. U klasického ústředního vytápění zajišťuje přenos tepla mezi kotlem a radiátory cirkulující voda. Nízkoteplotní vytápění je ve formě podlahového nebo stěnového topení. Teplovzdušné vytápění se používá v domech s rekuperačním větráním.

Zdroje energie na vytápění

  • Elektřina – elektrické vytápění vyniká širokou dostupnostní, jednoduchou regulací, čistým provozem bez odpadu a emisí, jednoduchou instalací a nízkými pořizovacími náklady. Elektrický kotel nepotřebuje komín.
  • Tepelné čerpadlo – jedná se o formu elektrického vytápění, jelikož se pro pohon kompresoru používají elektromotory.
  • Zemní plyn – výhodou plynu je snadná regulace, nižší cena provozu oproti elektrickému vytápění a snadné rozvádění. Nevýhodou je nutnost odvádění spalin.
  • Uhlí – dnes se používají automatické kotle na uhlí snižující emise a zvyšující komfort obsluhy. 
  • Kapalná paliva – jedná se o zkapalněný propan nebo lehký topný olej.
  • Biomasa – k topení se nejčastěji používá ve formě kusového dřeva, pelet nebo štěpek. Jedná se o obnovitelný zdroj energie.
  • Solární energie – jedná se o obnovitelný zdroj energie. K výrobě elektřiny nebo ohřevu teplé vody se používají solární panely.