Topení a topenářství – Nový Jičín

Topení je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Na trhu existuje několik druhů vytápění, přičemž každý druh má své výhody i nevýhody a pro každý dům se hodí něco jiného. Přehled topenářů v lokalitě Nový Jičín.

1–10 firem z 77 nalezených Filtry

1Šmajstrla Libor - instalatérství

Nabídka vodoinstalačních, topenářských a plynoinstalačních prací.

2Jaroslav Tomek - instalatérství

9. května 1135, Příbor
Otevřeno od 7:00

Společnost zaměřená na instalatérské a topenářské práce, montuje tepelná čerpadla a solární systémy.

3Vodo - Topo - Plyn - Křístek Luděk

Firma se zaměřuje na rozvody vody a kanalizace, montáže topení, podlahového topení, rekonstrukce koupelen, rozvody plynu, montáže kotlů.

4Machalíček Jaromír

Jaromír Machalíček provádí topné a tlakové zkoušky, úpravy klasického ústředního a podlahového topení. Nabízí dále vodoinstalace v zinku, mědi a plastu a revize plynových kotlů.

5TOPITO s.r.o.

3.6
★★★★★
★★★★★
(15)
Trojanovice 740 , Trojanovice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Společnost se zaměřuje na montáže ústředních topení, vodoinstalace, plynoinstalace (smluvní partner Viadrus) a zasklívání lodžií (systém Optimi).

6INSTALATÉR Tomáš Novák s.r.o.

Společnost nabízí instalace plynu, ústředního podlahového vytápění, solárního ohřevu, kanalizace, průmyslové kotelny, tepelná čerpadla, ČOV, jímky, centrální vysavače a krbová kamna.

7DACHMAS s.r.o.

Trnávka 194 , Trnávka
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Společnost dodává přestavbovou sadu na kotle Viadrus U22 a U26.

8PROPLYN Fulnek s.r.o.

nám. Komenského 14 , Fulnek
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabídka topenářských, vodoinstalačních prací, provádíme montáže a opravy plynových kotlů, podlahové vytápění.

9Q - VAT, spol. s r. o.

Suvorovova 840/16, Nový Jičín
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Společnost nabízí montáž rozvodů vody, odpadu, požárních rozvodů, radiátorů, podlahového topení, plynových kotlů, solárních panelů, tepelných čerpadel, vodovodních, kanalizačních řadů a přípojek, čističek odpadních vod, čerpacích a tlakových stanic.

10Staník Pavel

Firma zaměřená na vodoinstalatérské, topenářské práce, teplovodní podlahové vytápění a montáže interiéru na klíč.


Topení a topenářství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Nový Jičín


Topení a topenářství v lokalitě Nový Jičín – detailní popis

Při výběru nejvhodnějšího vytápění je potřeba se zaměřit na několik parametrů jako je velikost domu, technické možnosti domu, finanční nákladnost nebo uživatelský komfort. 

Druhy vytápěcích systémů

  • Lokální vytápění – používají se k němu topidla, která jsou umístěná v jednotlivých pokojích. Hodí se převážně do velmi malých bytů. Jedná se např. o plynová topidla, kachlová kamna na dřevo nebo elektrické konvektory neboli přímotopy. Podle přenosu tepla se topidla rozlišují na konvektivní (ohřívá se vzduch) a sálavé (teplo se přenáší dlouhovlnným infračerveným zářením).
  • Ústřední vytápění – používá se v bytech s větším počtem místností. Rozděluje se na klasické ústřední vytápění, nízkoteplotní vytápění a teplovzdušné vytápění. U klasického ústředního vytápění zajišťuje přenos tepla mezi kotlem a radiátory cirkulující voda. Nízkoteplotní vytápění je ve formě podlahového nebo stěnového topení. Teplovzdušné vytápění se používá v domech s rekuperačním větráním.

Zdroje energie na vytápění

  • Elektřina – elektrické vytápění vyniká širokou dostupnostní, jednoduchou regulací, čistým provozem bez odpadu a emisí, jednoduchou instalací a nízkými pořizovacími náklady. Elektrický kotel nepotřebuje komín.
  • Tepelné čerpadlo – jedná se o formu elektrického vytápění, jelikož se pro pohon kompresoru používají elektromotory.
  • Zemní plyn – výhodou plynu je snadná regulace, nižší cena provozu oproti elektrickému vytápění a snadné rozvádění. Nevýhodou je nutnost odvádění spalin.
  • Uhlí – dnes se používají automatické kotle na uhlí snižující emise a zvyšující komfort obsluhy. 
  • Kapalná paliva – jedná se o zkapalněný propan nebo lehký topný olej.
  • Biomasa – k topení se nejčastěji používá ve formě kusového dřeva, pelet nebo štěpek. Jedná se o obnovitelný zdroj energie.
  • Solární energie – jedná se o obnovitelný zdroj energie. K výrobě elektřiny nebo ohřevu teplé vody se používají solární panely.