Topení a topenářství – Karviná

Topení je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Na trhu existuje několik druhů vytápění, přičemž každý druh má své výhody i nevýhody a pro každý dům se hodí něco jiného. Přehled topenářů v lokalitě Karviná.

1–10 firem z 87 nalezených Filtry

1DANEX - PLAST s.r.o. - sanita1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(2)
U Nádraží 1204/2a, Havířov, Šumbark Bezdlužná

Prodej koupelnového i sanitárního vybavení a instalatérských materiálů pro vodu, topení a plyn. Vodovodní baterie, potrubí, izolace.

2INSTAPROF Morava s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Družstevnická 1131…, Havířov, Podlesí Bezdlužná

Společnost nabízí zednické, topenářské, vodoinstalační, plynoinstalační, malířské, sádrokartonářské práce.

3SITTEK s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(26)
Čs. armády 302 , Bohumín, Starý…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme a montujeme topení.

4Barny team, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(24)
Kolonie 385/11 , Český Těšín
Dnes už má zavřeno

Provádíme instalatérské, topenářské a plynárenské práce.

5MaRel corp.,s.r.o.

Životická 491 , Albrechtice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Dodávky a montáže rozvodů topení a plynových kotlů. Instalatérské a plynařské práce včetně projektů, revizí a rozpočtů.

6Chrobák Rostislav

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Dr. Glazera 1215, Horní Suchá Bezdlužná

Provádím vodoinstalace, topenářské a plynařské práce.

7Děrgel Dušan1 pobočka

Provádím instalatérské, topenářské práce, elektroinstalační práce. Zaměřuji se na montáže a revize elektroinstalací, klimatizace či vzduchotechniky.

8Ševčík Ivo- Voda, topení, plyn

Nabízím instalatérské, topenářské a plynařské práce. Provádím rozvody plynu, montáž solárních panelů, montáž centrálních vysavačů, návrhy, realizace a rekonstrukce koupelen. Nabízíme servis ekologicky peletových kotlů na biomasu.

9Eduard Vrána

Eduard Vrána, se sídlem Dětmarovice 798, 735 71, Dětmarovice, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2000. Předmětem podnikání je: Vodoinstalatérství, topenářství Zdroj: výpis z dat Registru Ares,…

10MAXIKO

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Na Konci 2279, Rychvald
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MAXIKO, se sídlem Na Konci 2279, 735 32, Rychvald, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2007. Předmětem podnikání je: Opravy silničních vozidel Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…


Topení a topenářství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Karviná


Topení a topenářství v lokalitě Karviná – detailní popis

Při výběru nejvhodnějšího vytápění je potřeba se zaměřit na několik parametrů jako je velikost domu, technické možnosti domu, finanční nákladnost nebo uživatelský komfort. 

Druhy vytápěcích systémů

  • Lokální vytápění – používají se k němu topidla, která jsou umístěná v jednotlivých pokojích. Hodí se převážně do velmi malých bytů. Jedná se např. o plynová topidla, kachlová kamna na dřevo nebo elektrické konvektory neboli přímotopy. Podle přenosu tepla se topidla rozlišují na konvektivní (ohřívá se vzduch) a sálavé (teplo se přenáší dlouhovlnným infračerveným zářením).
  • Ústřední vytápění – používá se v bytech s větším počtem místností. Rozděluje se na klasické ústřední vytápění, nízkoteplotní vytápění a teplovzdušné vytápění. U klasického ústředního vytápění zajišťuje přenos tepla mezi kotlem a radiátory cirkulující voda. Nízkoteplotní vytápění je ve formě podlahového nebo stěnového topení. Teplovzdušné vytápění se používá v domech s rekuperačním větráním.

Zdroje energie na vytápění

  • Elektřina – elektrické vytápění vyniká širokou dostupnostní, jednoduchou regulací, čistým provozem bez odpadu a emisí, jednoduchou instalací a nízkými pořizovacími náklady. Elektrický kotel nepotřebuje komín.
  • Tepelné čerpadlo – jedná se o formu elektrického vytápění, jelikož se pro pohon kompresoru používají elektromotory.
  • Zemní plyn – výhodou plynu je snadná regulace, nižší cena provozu oproti elektrickému vytápění a snadné rozvádění. Nevýhodou je nutnost odvádění spalin.
  • Uhlí – dnes se používají automatické kotle na uhlí snižující emise a zvyšující komfort obsluhy. 
  • Kapalná paliva – jedná se o zkapalněný propan nebo lehký topný olej.
  • Biomasa – k topení se nejčastěji používá ve formě kusového dřeva, pelet nebo štěpek. Jedná se o obnovitelný zdroj energie.
  • Solární energie – jedná se o obnovitelný zdroj energie. K výrobě elektřiny nebo ohřevu teplé vody se používají solární panely.