Topení a topenářství – Frýdek - Místek

Topení je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Na trhu existuje několik druhů vytápění, přičemž každý druh má své výhody i nevýhody a pro každý dům se hodí něco jiného. Přehled topenářů v lokalitě Frýdek - Místek.

1–10 firem z 109 nalezených Filtry

1Ondrišík Peter- Instalatérství PETER

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Příborská 70, Frýdek-Místek Bezdlužná

Firma nabízí topenářské, vodoinstalační, plynoinstalační práce a rekonstrukce koupelen a bytových jader.

2Elektro - fm.cz s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nádražní 1088, Frýdek-Místek Bezdlužná

Společnost provádí elektroinstalace, plynoinstalace, vodoinstalace, topenářské práce. K dalším činnostem patří montáže klimatizací a tepelných čerpadel.

3Pohanková Irena- ATA-STAV

1.7
★★★★★
★★★★★
(4)
Skalice 296, Frýdek-Místek Bezdlužná

Firma nabízí stavební, malířské, lakýrnické, vodoinstalační, plynoinstalační, topenářské, obkladačské, zemní a zateplovací práce.

4Giňovský Zdeněk - voda, topení, plyn

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Dolní Sklenov 119, Hukvaldy
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost zaměřená na vodoinstalace, topenářství, plynoinstalace, montáže a výměny plynových kotlů, kotlů na tuhá paliva, automatických kotlů, kotlů na pelety.

5Peter David- INSPRA

Firma nabízí plynoinstalační, vodoinstalační a topenářské práce.

6BZN, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Konská 743, Třinec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnosz nabízí zámečnické, plynoinstalační, vodoinstalační, topenářské, svářečské a zednické práce.

7Švertnerová Marie- Švertner - voda, topení, plyn a vrtané studny

Firma nabízí vodoinstalace, plynoinstalace, topenářské, zednické, zemní práce. K dalším činnostem patří prodej plastových nádrží, solárních systémů, zavlažovacích systémů, zemních filtrů a čističek odpadních vod.

8JM - Plynoservis1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Komenského 786, Frýdlant nad…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Firma nabízí vodoinstalace, plynoinstalace, topenářské práce a montáže solárních kolektorů a plynových zařízení. Prodáváme bazarové sanitární příslušenství, koupelnový nábytek a radiátory - radiátorové žebříky, koupelnové skříňky, sprchové vaničky, podhlavníky, polosloupy k umyvadlům a jiný…

9Carbol Jan - plyn, voda, topení

3.6
★★★★★
★★★★★
(6)
Sokolská 1347, Frýdek-Místek
Dnes už má zavřeno

Firma nabízí vodoinstalační, plynoinstalační a topenářské práce.

10MM INDUSTRY, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Staroměstská 3479, Frýdek-Místek,… Bezdlužná

Prodej pil a pilových pásů, technických plynů, průmyslových olejů i manipulační a vázací techniky. Instalatérské a topenářské práce.


Topení a topenářství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Frýdek - Místek


Topení a topenářství v lokalitě Frýdek - Místek – detailní popis

Při výběru nejvhodnějšího vytápění je potřeba se zaměřit na několik parametrů jako je velikost domu, technické možnosti domu, finanční nákladnost nebo uživatelský komfort. 

Druhy vytápěcích systémů

  • Lokální vytápění – používají se k němu topidla, která jsou umístěná v jednotlivých pokojích. Hodí se převážně do velmi malých bytů. Jedná se např. o plynová topidla, kachlová kamna na dřevo nebo elektrické konvektory neboli přímotopy. Podle přenosu tepla se topidla rozlišují na konvektivní (ohřívá se vzduch) a sálavé (teplo se přenáší dlouhovlnným infračerveným zářením).
  • Ústřední vytápění – používá se v bytech s větším počtem místností. Rozděluje se na klasické ústřední vytápění, nízkoteplotní vytápění a teplovzdušné vytápění. U klasického ústředního vytápění zajišťuje přenos tepla mezi kotlem a radiátory cirkulující voda. Nízkoteplotní vytápění je ve formě podlahového nebo stěnového topení. Teplovzdušné vytápění se používá v domech s rekuperačním větráním.

Zdroje energie na vytápění

  • Elektřina – elektrické vytápění vyniká širokou dostupnostní, jednoduchou regulací, čistým provozem bez odpadu a emisí, jednoduchou instalací a nízkými pořizovacími náklady. Elektrický kotel nepotřebuje komín.
  • Tepelné čerpadlo – jedná se o formu elektrického vytápění, jelikož se pro pohon kompresoru používají elektromotory.
  • Zemní plyn – výhodou plynu je snadná regulace, nižší cena provozu oproti elektrickému vytápění a snadné rozvádění. Nevýhodou je nutnost odvádění spalin.
  • Uhlí – dnes se používají automatické kotle na uhlí snižující emise a zvyšující komfort obsluhy. 
  • Kapalná paliva – jedná se o zkapalněný propan nebo lehký topný olej.
  • Biomasa – k topení se nejčastěji používá ve formě kusového dřeva, pelet nebo štěpek. Jedná se o obnovitelný zdroj energie.
  • Solární energie – jedná se o obnovitelný zdroj energie. K výrobě elektřiny nebo ohřevu teplé vody se používají solární panely.