Architekti – Přerov

Sníte o rodinném domku nebo krásné zahradě? Navštivte architektonickou kancelář, která vám vypracuje projekt pro stavbu domu nebo zahrady dle vašeho přání. Následně můžete svůj sen začít realizovat. Přehled architektů v lokalitě Přerov.

1–10 firem z 30 nalezených Filtry

1Kamenosochařství Švec (Přerov)3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Císařská 296, Brodek u Prostějova
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vyrábíme na zakázku pomníky, hroby, kuchyňské desky, obklady, parapety, schody nebo schodišťové stupně, obložení krbů a jiné. Prodává hřbitovní doplňky. Renovace památek a reprodukční sochařství. Otervírací doba v období 1.12. - 28.2. po-pá 8 -15h.

2Horák Zdeněk - STAVITELSTVÍ PŘEROV HORÁK

Mervartova 3380/4a, Přerov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost se zabývá modernizací, stavbami a opravami památek, historických staveb, průmyslových objektů, silnic a zpevněných ploch, rodinných domů či zahradní architektury. Požadovanou zakázku je možné realizovat od zpracování projektové dokumentace, a to včetně realizace na klíč.

3Horký Jan, Ing. arch. - architekt, urbanista

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Boženy Němcové 1541, Přerov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vytváříme architektonické studie a návrhy domů různých velikostí a účelů, stejně jako interiéry. Pro města a obce jsme schopni zpracovat architektonické návrhy staveb městských, obecních a to včetně veřejných projednání.

4Ateliér Vrbík s.r.o. - architektonická kancelář

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
nam.T.G.Masaryka 15…, Lipnik nad Bečvou Bezdlužná

Zajištění komplexní projekční činnosti, projekty rodinných a bytových domů, půdních vestaveb a interiérů průmyslových staveb, rekonstrukce domů, urbanistické studie, autorský dozor a technickou pomoc.

5ZAHRADA Olomouc s. r. o. (Přerov)3 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(4)
Železniční 469/4, Olomouc Bezdlužná

ZAHRADA Olomouc působí v oboru zahradní architektura a krajinářství. Zajišťujeme veškeré služby od projektování zahrad přes pěstování a dodávku okrasných rostlin po realizaci zahrad, parků, veřejné zeleně a krajinných úprav. Specializujeme se na přírodní koupací jezírka a zelené střechy.…

6ZAHRADA Olomouc s. r. o. (Kroměříž)3 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(4)
Železniční 469/4, Olomouc Bezdlužná

ZAHRADA Olomouc působí v oboru zahradní architektura a krajinářství. Zajišťujeme veškeré služby od projektování zahrad přes pěstování a dodávku okrasných rostlin po realizaci zahrad, parků, veřejné zeleně a krajinných úprav. Specializujeme se na přírodní koupací jezírka a zelené střechy.…

7Ing.arch. Zdeněk Beránek

3.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Studentská 995, Hranice I-Město Bezdlužná

Ing.arch. Zdeněk Beránek, se sídlem Studentská 995, 753 01, Hranice I-Město, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2007. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené…

8247DESIGN.CZ - Ing. arch. Ondřej Vrbík

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Novosady 155/2, Lipník nad Bečvou I…
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

247DESIGN.CZ - Ing. arch. Ondřej Vrbík, se sídlem Novosady 155/2, 751 31, Lipník nad Bečvou I-Město, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2018. Předmětem podnikání je: Projektová činnost ve výstavbě Více…

9TK VISION s.r.o.

Novosady 29/17, Lipník nad Bečvou I…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

TK VISION s.r.o., se sídlem Novosady 29/17, 751 31, Lipník nad Bečvou I-Město-Lipník nad Bečvou, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 58480, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 6 - 9…

10PATOČKOVÁ KAMILA Ing. arch.

3.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Šromotovo náměstí…, Hranice I-Město… Bezdlužná

PATOČKOVÁ KAMILA Ing. arch., se sídlem Šromotovo náměstí 776, 753 01, Hranice I-Město-Hranice, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Předmětem podnikání je: Projektová činnost ve výstavbě Výroba, obchod a…


Architekti – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Přerov


Architekti v lokalitě Přerov – detailní popis

Architekt je osoba, která se zabývá návrhem výstavby nejen pozemních staveb, ale i rekonstrukcí stávajících budov, interiérů a zahrad. Zároveň dohlíží na realizaci výstavby – stavební dozor. Dle požadavků zákazníka vypracuje projektovou dokumentaci, která je součástí žádosti o stavební povolení nebo ohlášení stavby. Podle této dokumentace je následně stavba realizována.

Rozdělení architektů podle druhu stavby

 • Bytový architekt – dle vašich představ a požadavků vám architekt vypracuje projektovou dokumentaci, která se zaměřuje především na vnitřní uspořádání domu nebo bytu s ohledem na využití prostoru. Projekt zahrnuje volbu podlah, oken, schodišť, mobiliářů a vestavěných prvků. Může zasahovat i do dispozičního řešení interiéru.
 • Zahradní architekt – zabývá se návrhem zahrad a vypracováním prostorové vizualizace. Vytváří projekty nejen zahrad, ale i veřejné zeleně, zavlažovacích systémů, altánů nebo pergol.

Projekty

 • Projekty pozemních staveb – architekt vypracovává projekty rodinných a bytových domů, dřevostaveb, administrativních, občanských, zemědělských a průmyslových staveb, mostů a tunelů.
 • Projekty vodohospodářských staveb – specializací architekta jsou návrhy a úpravy vodních toků, nádrží, vodovodů, čistíren odpadních vod nebo kanalizací. Architekt připraví vodohospodářské studie, projekty k územnímu a stavebnímu řízení, realizační dokumentace staveb, odbytové rozpočty atd.
 • Projekty zahrad a veřejné zeleně – v první fázi na základě spolupráce se zákazníkem vznikne studie s 3D vizualizací a následně se vypracuje projekt zahrady nebo parku zahrnující prvky zahradní architektury, specifikace materiálů a osazovací plán rostlin.
 • Projekty interiérů – výsledkem projektu jsou výkresy s rozměry, vedením elektro a celkovým uspořádáním bytu. Projektová dokumentace slouží stavební firmě pro realizaci, případně rekonstrukci interiéru. 

Fáze projektové dokumentace

 • Studie stavby – jedná se o ideovou dokumentaci v přípravné fázi. Studie deklaruje stavební objemy, navrhuje vnitřní dispozice, určuje polohu dveří, velikost oken a navrhuje vnější vzhled. Dále osazuje projekt na pozemku, napojuje stavbu na místní komunikaci, navrhuje zpevnění plochy a dělí vlastní parcelu.
 • Dokumentace pro územní řízení – je důležitá v momentě, kdy na pozemku, na kterém má být realizována stavba, není územním plánem schváleno využití pozemku pro stavební účely.
 • Dokumentace pro stavební povolení nebo ohlášení stavby – jedná se o projekt, který dokládá podrobně zpracované tvarové, materiálové, technické, technologické, provozní a dispoziční řešení stavby. Musí být v souladu s požadavky zákazníka, s podmínkami územního rozhodnutí a s požadavky týkající se veřejných zájmů.
 • Dokumentace pro provedení stavby – detailně vystihuje jednotlivé materiály, zařizovací předměty a určuje specifický detail stavby.
 • Dokumentace pro zadání stavby dodavateli – vytváří se na základě dokumentace pro provedení stavby. Slouží pro účely posouzení nabídek dodavatelů.
 • Dokumentace skutečného provedení stavbyfinální dokumentace, která se přikládá ke kolaudaci stavby, zároveň obsahuje veškeré změny, které byly provedeny v průběhu stavby oproti dokumentaci ke stavebnímu povolení/ohlášení stavby.

Česká komora architektů (ČKA)

Posláním komory je vytvářet podmínky pro co nejsprávnější výkon povolání architekta.