Architekti – Opava

Sníte o rodinném domku nebo krásné zahradě? Navštivte architektonickou kancelář, která vám vypracuje projekt pro stavbu domu nebo zahrady dle vašeho přání a následně můžete svůj sen začít realizovat. Přehled architektů v lokalitě Opava.

1–10 firem z 32 nalezených Filtry

1Ing. Karel Záleský - ATM PROJEKT

Komárovská 2438/13, Opava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost se zaměřuje na návrhy a projekty v oblasti stavebnictví.

2Halfar Jiří - Ateliér Jih

Provozuji architektonický ateliér. Zaměřuji se na grafický a nábytkový design. Navrhujeme obytné, komerční interiéry a objekty.

3Matuszynski David

Hrabyně 13, Hrabyně Bezdlužná

Zahradní design z povrchově upravených plechových dílů.

4Kubitza Stanislav

Provádíme kompletní projektovou a architektonickou přípravu i realizaci staveb.

5Ing.arch. Zuzana Stanjurová Mateiciucová

Provozuji architektonický ateliér. Nabízím architekturu, urbanismus, design, realizace a rekonstrukce staveb a interiérů.

6TECHNICO Opava s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(6)
Hradecká 1576, Opava, Předměstí
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme služby architektonické kanceláře. Dále zprostředkováváme technické i autorské dozory.

7ATELIER 38 s.r.o.

Zpracováváme urbanistické studie, územně plánovací podklady a projekty regenerace brownfields. Provádíme architektonické návrhy staveb a interiérů.

9PETR JAROŠ, Ing.arch.

Hlavní 7/22 , Brumovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka architektonických služeb a projektování staveb.

10AMG Studio s.r.o.

Provoz architektonické kanceláře. Nabídka projekčních a architektonických služeb. Zajišťujeme právní i daňové poradenství.


Architekti – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Opava


Architekti v lokalitě Opava – detailní popis

Architekt je osoba, která se zabývá návrhem výstavby nejen pozemních staveb, ale i rekonstrukcí stávajících budov, zahrad nebo interiérů. Zároveň dohlíží na realizaci výstavby – stavební dozor. Dle požadavků zákazníka vypracuje projektovou dokumentaci, která je součástí žádosti o stavební povolení nebo ohlášení stavby. Podle této dokumentace je následně stavba realizována.

Rozdělení architektů podle druhu stavby

 • Bytový architekt – Dle vašich představ a požadavků vám architekt vypracuje projektovou dokumentaci, která se zaměřuje především na vnitřní uspořádání domu nebo bytu s ohledem na využití prostoru. Projekt zahrnuje volbu podlah, oken, schodišť, mobiliářů a vestavěných prvků. Může zasahovat i do dispozičního řešení interiéru.
 • Zahradní architekt – Zabývá se návrhem zahrad a vypracováním prostorové vizualizace. Vytváří projekty nejen zahrad, ale i veřejné zeleně, zavlažovacích systémů, altánů nebo pergol.

Projekty

 • Projekty pozemních staveb – Architekt vypracovává projekty rodinných a bytových domů, dřevostaveb, administrativních, občanských, zemědělských a průmyslových staveb, mostů nebo tunelů.
 • Projekty vodohospodářských staveb – Specializací architekta jsou návrhy a úpravy vodních toků, nádrží, vodovodů, čistíren odpadních vod nebo kanalizací. Architekt připraví vodohospodářské studie, projekty k územnímu a stavebnímu řízení, realizační dokumentace staveb, odbytové rozpočty atd.
 • Projekty zahrad a veřejné zeleně – V první fázi na základě spolupráce se zákazníkem vznikne studie s 3D vizualizací a následně se vypracuje projekt zahrady nebo parku zahrnující prvky zahradní architektury, specifikace materiálů a osazovací plán rostlin.
 • Projekty interiérů – Výsledkem projektu jsou výkresy s rozměry, vedením elektro a celkovým uspořádáním bytu. Projektová dokumentace slouží stavební firmě pro realizaci, případně rekonstrukci interiéru. 

Fáze projektové dokumentace

 • Studie stavby – Jedná se o ideovou dokumentaci v přípravné fázi. Studie deklaruje stavební objemy, navrhuje vnitřní dispozice, určuje polohu dveří, velikost oken a navrhuje vnější vzhled. Dále osazuje projekt na pozemku, napojuje stavbu na místní komunikaci, navrhuje zpevnění plochy a dělí vlastní parcelu.
 • Dokumentace pro územní řízení – Je důležitá v momentě, kdy na pozemku, na kterém má být realizována stavba, není územním plánem schváleno využití pozemku pro stavební účely.
 • Dokumentace pro stavební povolení nebo ohlášení stavby – Jedná se o projekt, který dokládá podrobně zpracované tvarové, materiálové, technické, technologické, provozní a dispoziční řešení stavby. Musí být v souladu s požadavky zákazníka, s podmínkami územního rozhodnutí a s požadavky týkající se veřejných zájmů.
 • Dokumentace pro provedení stavby – Detailně vystihuje jednotlivé materiály, zařizovací předměty a určuje specifický detail stavby.
 • Dokumentace pro zadání stavby dodavateli – Vytváří se na základě dokumentace pro provedení stavby. Slouží pro účely posouzení nabídek dodavatelů.
 • Dokumentace skutečného provedení stavby – Finální dokumentace, která se přikládá ke kolaudaci stavby, zároveň obsahuje veškeré změny, které byly provedeny v průběhu stavby oproti dokumentaci ke stavebnímu povolení/ohlášení stavby.

Česká komora architektů (ČKA)

Posláním komory je vytvářet podmínky pro co nejsprávnější výkon povolání architekta.