Architekti – Frýdek - Místek

Sníte o rodinném domku nebo krásné zahradě? Navštivte architektonickou kancelář, která vám vypracuje projekt pro stavbu domu nebo zahrady dle vašeho přání. Následně můžete svůj sen začít realizovat. Přehled architektů v lokalitě Frýdek - Místek.

1–10 firem z 40 nalezených Filtry

1Ing.arch. Anna Kajzarová

Ing.arch. Anna Kajzarová, se sídlem Oldřichovice 408, 739 61, Třinec, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2009. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

2Ateliér POD VĚŽÍ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Farní 20, Frýdek-Místek
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Ateliér POD VĚŽÍ s.r.o., se sídlem Farní 20, 738 01, Frýdek-Místek, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 67747, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Předmětem podnikání je: Výroba,…

3Jan Pohludka

Jan Pohludka, se sídlem Sedliště 99, 739 36, Sedliště, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2019. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona…

4Danyś Wolek Architektura, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Třanovice 1, Třanovice Bezdlužná

Danyś Wolek Architektura, s.r.o., se sídlem Třanovice 1, 739 53, Třanovice, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 37832, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2011. Pracuje u nás 1 - 5…

5Architektonický ateliér A.J.A

Architektonický ateliér A.J.A, se sídlem Ostravice 892, 739 14, Ostravice, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 1998. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského…

6Janda & Zezula architekti - Frýdek-Místek

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
28. října 1639, Frýdek-Místek
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Janda & Zezula architekti, se sídlem 28. října 1639, 738 01, Frýdek-Místek, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1994. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a…

7PETIT ATELIER s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(8)
nám. Svobody 528, Lyžbice-Třinec Bezdlužná

PETIT ATELIER s.r.o., se sídlem nám. Svobody 528, 739 61, Lyžbice-Třinec, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 61373, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 6 - 9…

8FAJNERS STAVBY s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Boženy Němcové 568, Místek-Frýdek-Místek
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

FAJNERS STAVBY s.r.o., se sídlem Boženy Němcové 568, 738 01, Místek-Frýdek-Místek, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 77701, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2019. Předmětem…

9DEKMETAL s.r.o. (pobočka Frýdek-Místek, Frýdek)58 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(78)
Jana Čapka 1291, Frýdek-Místek,…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vyrábíme a dodáváme plechové střešní a fasádní systémy. Nabízíme vlnitý a trapézový profil, fasádní lamely a kazety, nosné rošty a architektonické prvky. Zaměřujeme se na maloformátové střešní krytiny DEKTILE a velkoformátové krytiny MAXIDEK. Pracujeme s měděnými, hliníkovými a pozinkovanými plechy.

10DEKMETAL s.r.o. (pobočka Třinec, Staré Město)58 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(78)
Frýdecká 225, Třinec, Staré Město
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vyrábíme a dodáváme plechové střešní a fasádní systémy. Nabízíme vlnitý a trapézový profil, fasádní lamely a kazety, nosné rošty a architektonické prvky. Zaměřujeme se na maloformátové střešní krytiny DEKTILE a velkoformátové krytiny MAXIDEK. Pracujeme s měděnými, hliníkovými a pozinkovanými plechy.


Architekti – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Frýdek - Místek


Architekti v lokalitě Frýdek - Místek – detailní popis

Architekt je osoba, která se zabývá návrhem výstavby nejen pozemních staveb, ale i rekonstrukcí stávajících budov, interiérů a zahrad. Zároveň dohlíží na realizaci výstavby – stavební dozor. Dle požadavků zákazníka vypracuje projektovou dokumentaci, která je součástí žádosti o stavební povolení nebo ohlášení stavby. Podle této dokumentace je následně stavba realizována.

Rozdělení architektů podle druhu stavby

 • Bytový architekt – dle vašich představ a požadavků vám architekt vypracuje projektovou dokumentaci, která se zaměřuje především na vnitřní uspořádání domu nebo bytu s ohledem na využití prostoru. Projekt zahrnuje volbu podlah, oken, schodišť, mobiliářů a vestavěných prvků. Může zasahovat i do dispozičního řešení interiéru.
 • Zahradní architekt – zabývá se návrhem zahrad a vypracováním prostorové vizualizace. Vytváří projekty nejen zahrad, ale i veřejné zeleně, zavlažovacích systémů, altánů nebo pergol.

Projekty

 • Projekty pozemních staveb – architekt vypracovává projekty rodinných a bytových domů, dřevostaveb, administrativních, občanských, zemědělských a průmyslových staveb, mostů a tunelů.
 • Projekty vodohospodářských staveb – specializací architekta jsou návrhy a úpravy vodních toků, nádrží, vodovodů, čistíren odpadních vod nebo kanalizací. Architekt připraví vodohospodářské studie, projekty k územnímu a stavebnímu řízení, realizační dokumentace staveb, odbytové rozpočty atd.
 • Projekty zahrad a veřejné zeleně – v první fázi na základě spolupráce se zákazníkem vznikne studie s 3D vizualizací a následně se vypracuje projekt zahrady nebo parku zahrnující prvky zahradní architektury, specifikace materiálů a osazovací plán rostlin.
 • Projekty interiérů – výsledkem projektu jsou výkresy s rozměry, vedením elektro a celkovým uspořádáním bytu. Projektová dokumentace slouží stavební firmě pro realizaci, případně rekonstrukci interiéru. 

Fáze projektové dokumentace

 • Studie stavby – jedná se o ideovou dokumentaci v přípravné fázi. Studie deklaruje stavební objemy, navrhuje vnitřní dispozice, určuje polohu dveří, velikost oken a navrhuje vnější vzhled. Dále osazuje projekt na pozemku, napojuje stavbu na místní komunikaci, navrhuje zpevnění plochy a dělí vlastní parcelu.
 • Dokumentace pro územní řízení – je důležitá v momentě, kdy na pozemku, na kterém má být realizována stavba, není územním plánem schváleno využití pozemku pro stavební účely.
 • Dokumentace pro stavební povolení nebo ohlášení stavby – jedná se o projekt, který dokládá podrobně zpracované tvarové, materiálové, technické, technologické, provozní a dispoziční řešení stavby. Musí být v souladu s požadavky zákazníka, s podmínkami územního rozhodnutí a s požadavky týkající se veřejných zájmů.
 • Dokumentace pro provedení stavby – detailně vystihuje jednotlivé materiály, zařizovací předměty a určuje specifický detail stavby.
 • Dokumentace pro zadání stavby dodavateli – vytváří se na základě dokumentace pro provedení stavby. Slouží pro účely posouzení nabídek dodavatelů.
 • Dokumentace skutečného provedení stavbyfinální dokumentace, která se přikládá ke kolaudaci stavby, zároveň obsahuje veškeré změny, které byly provedeny v průběhu stavby oproti dokumentaci ke stavebnímu povolení/ohlášení stavby.

Česká komora architektů (ČKA)

Posláním komory je vytvářet podmínky pro co nejsprávnější výkon povolání architekta.