Architekti – Karviná

Sníte o rodinném domku nebo krásné zahradě? Navštivte architektonickou kancelář, která vám vypracuje projekt pro stavbu domu nebo zahrady dle vašeho přání. Následně můžete svůj sen začít realizovat. Přehled architektů v lokalitě Karviná.

1–10 firem z 22 nalezených Filtry

1ARBOR MORAVIA s.r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Klimšova 1878 , Petřvald
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabízíme zahradnické služby a zahradní architekturu. Provádíme návrhy, travní koberce, kácení a rekultivace, realizace a údržbu zahrad, zemní a stavební práce, komunální služby. Provozujeme zahradní centrum a květinářství.

2HANA LIŠKUTÍNOVÁ, Ing.arch.

Náš architektonický ateliér realizuje návrhy či projekty domů, interiéru a další projekční činnosti ve výstavbě.

3BENUTA PRO s.r.o.

Okružní 988, Lutyně-Orlová
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná

BENUTA PRO s.r.o., se sídlem Okružní 988, 735 14, Lutyně-Orlová, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 68597, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

4DEKMETAL s.r.o. (pobočka Karviná, Staré Město)58 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(78)
Lešetínská 317/12a, Karviná, Staré Město
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Vyrábíme a dodáváme plechové střešní a fasádní systémy. Nabízíme vlnitý a trapézový profil, fasádní lamely a kazety, nosné rošty a architektonické prvky. Zaměřujeme se na maloformátové střešní krytiny DEKTILE a velkoformátové krytiny MAXIDEK. Pracujeme s měděnými, hliníkovými a pozinkovanými plechy.

5ADETIS s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Národní třída 856/1 , Havířov, Město
Otevřeno od 9:00

Nabízíme stavební práce včetně odstraňování staveb. Provádíme architektonické, projektové služby ve výstavbě. Nabídka služeb v oblasti truhlářství, designu, interiérů a exteriérů.

6JOSEF STARÝ, Ing.arch.

Zabýváme se navrhováním designu, architekturou a urbanismem. Dále realizuji projekty pro územní rozhodnutí i pro stavební povolení, úpravy fasád v uličních frontách včetně barevnosti.

7DURST s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bohumínská 1876, Karviná Bezdlužná

Zaměřujeme se na výrobou cementového zboží a umělého kamene především pro použití v městských zástavbách, zahradní a stavební architektuře.

8Ing. arch. Eva Stará

Realizujeme návrhy designu jednotlivých prvků malé a drobné architektury veřejných prostranství a zahrad i atypických interiérů i exteriérů budov. Provádíme projektování v oblasti urbanismu, architektury a designu. Nabízíme poradenskou činnost, 3D vizualizace, autorský dozor a další.

9Krištof Ján

4.2
★★★★★
★★★★★
(17)
Pod Zvonek 344 , Český Těšín, Dolní…

Jsme specialisti na hřbitovní architekturu. Vyrábíme pomníky jen z kvalitní žuly.


Architekti – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Karviná


Architekti v lokalitě Karviná – detailní popis

Architekt je osoba, která se zabývá návrhem výstavby nejen pozemních staveb, ale i rekonstrukcí stávajících budov, interiérů a zahrad. Zároveň dohlíží na realizaci výstavby – stavební dozor. Dle požadavků zákazníka vypracuje projektovou dokumentaci, která je součástí žádosti o stavební povolení nebo ohlášení stavby. Podle této dokumentace je následně stavba realizována.

Rozdělení architektů podle druhu stavby

 • Bytový architekt – dle vašich představ a požadavků vám architekt vypracuje projektovou dokumentaci, která se zaměřuje především na vnitřní uspořádání domu nebo bytu s ohledem na využití prostoru. Projekt zahrnuje volbu podlah, oken, schodišť, mobiliářů a vestavěných prvků. Může zasahovat i do dispozičního řešení interiéru.
 • Zahradní architekt – zabývá se návrhem zahrad a vypracováním prostorové vizualizace. Vytváří projekty nejen zahrad, ale i veřejné zeleně, zavlažovacích systémů, altánů nebo pergol.

Projekty

 • Projekty pozemních staveb – architekt vypracovává projekty rodinných a bytových domů, dřevostaveb, administrativních, občanských, zemědělských a průmyslových staveb, mostů a tunelů.
 • Projekty vodohospodářských staveb – specializací architekta jsou návrhy a úpravy vodních toků, nádrží, vodovodů, čistíren odpadních vod nebo kanalizací. Architekt připraví vodohospodářské studie, projekty k územnímu a stavebnímu řízení, realizační dokumentace staveb, odbytové rozpočty atd.
 • Projekty zahrad a veřejné zeleně – v první fázi na základě spolupráce se zákazníkem vznikne studie s 3D vizualizací a následně se vypracuje projekt zahrady nebo parku zahrnující prvky zahradní architektury, specifikace materiálů a osazovací plán rostlin.
 • Projekty interiérů – výsledkem projektu jsou výkresy s rozměry, vedením elektro a celkovým uspořádáním bytu. Projektová dokumentace slouží stavební firmě pro realizaci, případně rekonstrukci interiéru. 

Fáze projektové dokumentace

 • Studie stavby – jedná se o ideovou dokumentaci v přípravné fázi. Studie deklaruje stavební objemy, navrhuje vnitřní dispozice, určuje polohu dveří, velikost oken a navrhuje vnější vzhled. Dále osazuje projekt na pozemku, napojuje stavbu na místní komunikaci, navrhuje zpevnění plochy a dělí vlastní parcelu.
 • Dokumentace pro územní řízení – je důležitá v momentě, kdy na pozemku, na kterém má být realizována stavba, není územním plánem schváleno využití pozemku pro stavební účely.
 • Dokumentace pro stavební povolení nebo ohlášení stavby – jedná se o projekt, který dokládá podrobně zpracované tvarové, materiálové, technické, technologické, provozní a dispoziční řešení stavby. Musí být v souladu s požadavky zákazníka, s podmínkami územního rozhodnutí a s požadavky týkající se veřejných zájmů.
 • Dokumentace pro provedení stavby – detailně vystihuje jednotlivé materiály, zařizovací předměty a určuje specifický detail stavby.
 • Dokumentace pro zadání stavby dodavateli – vytváří se na základě dokumentace pro provedení stavby. Slouží pro účely posouzení nabídek dodavatelů.
 • Dokumentace skutečného provedení stavbyfinální dokumentace, která se přikládá ke kolaudaci stavby, zároveň obsahuje veškeré změny, které byly provedeny v průběhu stavby oproti dokumentaci ke stavebnímu povolení/ohlášení stavby.

Česká komora architektů (ČKA)

Posláním komory je vytvářet podmínky pro co nejsprávnější výkon povolání architekta.