Architekti – Ostrava - město

Sníte o rodinném domku nebo krásné zahradě? Navštivte architektonickou kancelář, která vám vypracuje projekt pro stavbu domu nebo zahrady dle vašeho přání. Následně můžete svůj sen začít realizovat. Přehled architektů v lokalitě Ostrava - město.

1–10 firem z 89 nalezených Filtry

2DaF - PROJEKT s.r.o.

Hornopolní 131/12, Moravská Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše projekční kancelář je úzce specializovaná na celkovou projekční a inženýrskou činnost v oboru pozemního stavitelství. Zajistíme projektový návrh, dokumentaci i odborný stavební dozor. Připravíme podklady pro získání dotací.

3Ateliér Genius loci, s.r.o.

Stodolní 835/17, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost nabízí projektantské služby - urbanismus, projekce, poradenství, vizualizace, studie a projekty v oborech urbanismu a pozemního stavitelství.

4N & N Construct s.r.o., ZařizujiByt.cz

4.7
★★★★★
★★★★★
(7)
Mongolská 1546/2 , Ostrava, Poruba Bezdlužná

Jsme interiérové studio v Ostravě a jsme schopni zajistit komplexní systém služeb v oblasti zařizování bydlení. Provádíme částečné nebo kompletní rekonstrukce interiéru. S volbou kuchyně na míru nebo výběrem nábytku na míru vám pomůže bytový architekt.

5TECH INVEST OSTRAVA, a.s.

28. října 813/248 , Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme projektování a architektonické práce.

6ČECH - ENGINEERING, a.s.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nádražní 545/166, Ostrava-Přívoz
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se výstavbou pozemních a inženýrských staveb. Poskytujeme architektonické a inženýrské služby a související technické poradenství. Nabízíme investorsko-inženýrskou činnost, projekční činnost, project management, technické dozory, koordinace BOZP či dotační management. Zaměřujeme se na…

7Štefko Vratislav, Ing. - projekční kancelář, projekty staveb

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Marty Krásové 4449/9, Ostrava-Poruba
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Zajišťujeme projektové dokumentace nízkoenergetických rodinných domů, rekonstrukcí, osazení do terénu, revitalizace, rozpočty, stavební dozor, územní a stavební povolení. Dále provádíme posouzení energetické náročnosti, Průkazy energetické náročnosti budov.

8Ateliér Ostrava s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Místecká 329/258, Ostrava- Hrabová Bezdlužná

Autorský architektonický ateliér zabývající se projekční činností metodou BIM v oblasti bytových i nebytových staveb, včetně návrhu interiérů. Nabízíme komplexní zpracování zakázky ve všech výkonových fázích od zpracování studie až po realizační dokumentaci a autorský dozor.

9Urbanistické středisko Ostrava, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Spartakovců 6014/3, Ostrava-Poruba Bezdlužná

Urbanistické středisko Ostrava, s.r.o., se sídlem Spartakovců 6014/3, 708 00, Ostrava-Poruba, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 4615, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1993. Pracuje u…

10Pavel Řihák architekt (pobočka Ostrava-Moravská Ostrava)1 pobočka

Pavel Řihák architekt, se sídlem Čs. legií 2820/3, 702 00, Ostrava-Moravská Ostrava, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2013. Předmětem podnikání je: Výroba,…


Architekti – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Ostrava - město


Architekti v lokalitě Ostrava - město – detailní popis

Architekt je osoba, která se zabývá návrhem výstavby nejen pozemních staveb, ale i rekonstrukcí stávajících budov, interiérů a zahrad. Zároveň dohlíží na realizaci výstavby – stavební dozor. Dle požadavků zákazníka vypracuje projektovou dokumentaci, která je součástí žádosti o stavební povolení nebo ohlášení stavby. Podle této dokumentace je následně stavba realizována.

Rozdělení architektů podle druhu stavby

 • Bytový architekt – dle vašich představ a požadavků vám architekt vypracuje projektovou dokumentaci, která se zaměřuje především na vnitřní uspořádání domu nebo bytu s ohledem na využití prostoru. Projekt zahrnuje volbu podlah, oken, schodišť, mobiliářů a vestavěných prvků. Může zasahovat i do dispozičního řešení interiéru.
 • Zahradní architekt – zabývá se návrhem zahrad a vypracováním prostorové vizualizace. Vytváří projekty nejen zahrad, ale i veřejné zeleně, zavlažovacích systémů, altánů nebo pergol.

Projekty

 • Projekty pozemních staveb – architekt vypracovává projekty rodinných a bytových domů, dřevostaveb, administrativních, občanských, zemědělských a průmyslových staveb, mostů a tunelů.
 • Projekty vodohospodářských staveb – specializací architekta jsou návrhy a úpravy vodních toků, nádrží, vodovodů, čistíren odpadních vod nebo kanalizací. Architekt připraví vodohospodářské studie, projekty k územnímu a stavebnímu řízení, realizační dokumentace staveb, odbytové rozpočty atd.
 • Projekty zahrad a veřejné zeleně – v první fázi na základě spolupráce se zákazníkem vznikne studie s 3D vizualizací a následně se vypracuje projekt zahrady nebo parku zahrnující prvky zahradní architektury, specifikace materiálů a osazovací plán rostlin.
 • Projekty interiérů – výsledkem projektu jsou výkresy s rozměry, vedením elektro a celkovým uspořádáním bytu. Projektová dokumentace slouží stavební firmě pro realizaci, případně rekonstrukci interiéru. 

Fáze projektové dokumentace

 • Studie stavby – jedná se o ideovou dokumentaci v přípravné fázi. Studie deklaruje stavební objemy, navrhuje vnitřní dispozice, určuje polohu dveří, velikost oken a navrhuje vnější vzhled. Dále osazuje projekt na pozemku, napojuje stavbu na místní komunikaci, navrhuje zpevnění plochy a dělí vlastní parcelu.
 • Dokumentace pro územní řízení – je důležitá v momentě, kdy na pozemku, na kterém má být realizována stavba, není územním plánem schváleno využití pozemku pro stavební účely.
 • Dokumentace pro stavební povolení nebo ohlášení stavby – jedná se o projekt, který dokládá podrobně zpracované tvarové, materiálové, technické, technologické, provozní a dispoziční řešení stavby. Musí být v souladu s požadavky zákazníka, s podmínkami územního rozhodnutí a s požadavky týkající se veřejných zájmů.
 • Dokumentace pro provedení stavby – detailně vystihuje jednotlivé materiály, zařizovací předměty a určuje specifický detail stavby.
 • Dokumentace pro zadání stavby dodavateli – vytváří se na základě dokumentace pro provedení stavby. Slouží pro účely posouzení nabídek dodavatelů.
 • Dokumentace skutečného provedení stavbyfinální dokumentace, která se přikládá ke kolaudaci stavby, zároveň obsahuje veškeré změny, které byly provedeny v průběhu stavby oproti dokumentaci ke stavebnímu povolení/ohlášení stavby.

Česká komora architektů (ČKA)

Posláním komory je vytvářet podmínky pro co nejsprávnější výkon povolání architekta.