Stavebniny a stavební materiály – Šumperk

Stavební materiály jsou důležitou součástí každé stavby, bez kterých by žádná stavba nemohla být postavena. Na trhu je dnes velmi široké spektrum různých materiálů, přičemž každý materiál má své výhody i nevýhody. Prodejci stavebnin v lokalitě Šumperk.

1–10 firem z 28 nalezených Filtry

1BPP GROUP CZ s. r. o.

Společnost poskytuje služby v oblasti stavebních prací.

2DAREK - Daniel Přikryl s.r.o.

Nabízím prodej stavebního a spojovacího materiálu. Dodáváme také nářadí a stavební chemii.

3STAVIVA eMKo s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(47)
Rooseveltova 533/3, Šumperk
Otevřeno do 16:30
Bezdlužná

Stavebniny a stavební materiály Šumperk, Zábřeh. V našich stavebninách v Šumperku naleznete veškeré stavební materiály a nářadí,které budete potřebovat pro stavbu či rekonstrukci Vašeho rodinného domu či bytu popř.průmyslového objektu.Možnost dopravy vlastním nákladním vozem s hydraulickou rukou…

4VÁPENKA VITOŠOV s.r.o.

Hrabová 54, Hrabová
Otevřeno do 14:00
Bezdlužná

Firma je tradiční výrobce vápenných a vápencových výrobků. Vyrábíme systém malt, omítek a barev SALITH®.

5PŘIKRYL K+B 2000 spol. s r. o.

Firma PŘIKRYL K+B 2000, spol. s.r.o. vznikla transformací z firmy Jan Přikryl K+B 2000, která byla založena v lednu 1997. Od počátku se firma zaměřila na dodávky betonových výrobků, litinových poklopů a mříží, stavební oceli a plastového kanalizačního potrubí.

6PRO-DOMA, SE (pobočka Mohelnice)65 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(179)
Třebovská 1355/62, Mohelnice
Otevřeno do 16:30
Bezdlužná

Stavebniny, stavební materiál, potřeby pro řemeslníky a realizační firmy. Doprava stavebního materiálu.

7ONO Stavebniny s.r.o.

Průmyslová 3083/1, Šumperk
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Prodejnu stavebnin s kompletním sortimentem stavebního materálu pro venkovní a interiérové stavby naleznete v Šumperku. Naše působnost se vztahuje především na celý Olomoucký kraj. ONO Stavebniny vám pomohou i se sestavením rozpočtu pro dodávky materiálu na stavbu, realizujeme také grafické návrhy.…

8DEK a.s. (pobočka Šumperk)60 poboček

Jílová 3116/1A, Šumperk
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Prodej stavebního, izolačního a hydroizolačního materiálu, fasádních systémů i střešních krytin.

9Stanislav Vrtek

Gen. Krátkého 2759…, Šumperk
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Stanislav Vrtek, se sídlem Gen. Krátkého 2759/3A, 787 01, Šumperk, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 2000. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Zdroj: výpis z…

10Stavebniny Sudkov - Jaroslav Švesták

4.8
★★★★★
★★★★★
(3)
Sudkov 306, Sudkov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Stavebniny Sudkov - Jaroslav Švesták, se sídlem Sudkov 306, 788 21, Sudkov, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2000. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené…


Stavebniny a stavební materiály – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Šumperk


Stavebniny a stavební materiály v lokalitě Šumperk – detailní popis

Bez stavebních materiálů by se stavebnictví neobešlo. V dnešní době jsou stále oblíbenější tradiční a přírodní materiály jako je dřevo, hlína, sláma, korek, konopí, ovčí vlna, třtina nebo celulóza. Ve stavebninách naleznete vše pro hrubou stavbu, suchou stavbu, střechy, zateplení, fasádní systémy nebo zahradní výstavbu. Stavebniny dále nabízejí široký sortiment hutních materiálů, stavební chemie, dlažeb, sanity, plotů, nářadí, spojovacího materiálu, barev a mnoho dalšího. K největším prodejcům stavebních materiálů patří DEK, PRO-DOMA, WOODCOTE nebo IZOMAT.

Na co se zaměřit při výběru stavebního materiálu?

  • Životnost vyplatí se investovat do kvalitního materiálu, který dlouho vydrží. Materiál by měl být pevný, mrazuvzdorný a s nízkou nasákavostí. 
  • Funkčnost – zaměřte se vždy na funkčnost materiálu, jelikož jiný materiál se vám bude hodit pro dům, dílnu nebo továrnu.
  • Prostředí materiál vybírejte podle prostředí, ve kterém se vaše stavba nachází. Pokud se stavba nachází např. ve vlhkém prostředí, vybírejte materiál s nízkou nasákavostí pod 5 %. 
  • Ekologie – ohled na životní prostředí je v dnešní době pro stále více lidí dalším důležitým kritériem. Zaměřte se na přírodní stavební materiály nebo na možnost recyklace použitých stavebních materiálů.
  • Cena – ta hraje při rozhodování velkou roli, ale nedívejte se pouze na ni a zaměřte se i na kvalitu a životnost daného materiálu. Z hlediska výstavby nových domů  vycházejí cenově nejlevněji domy ze slámy nebo dřevostavby.