Stavebniny a stavební materiály – Opava

Stavební materiály jsou důležitou součástí každé stavby, bez kterých by žádná stavba nemohla být postavena. Na trhu je dnes velmi široké spektrum různých materiálů, přičemž každý materiál má své výhody i nevýhody. Prodejci stavebnin v lokalitě Opava.

1–10 firem z 50 nalezených Filtry

1Břidlicový Důl Radim

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Budišov nad…, Budišov nad…
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Těžba, výroba a šípání formátované a neformátované břidlice do interiéru i exteriéru.

2Kubný Gerhard, Ing. - STAVEBNINY JANÍK6 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(41)
Bílovecká 2783/24, Opava – Předměstí
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Kompletní sortiment stavebního materiálu; železářství, potřeby kuchyňské a zahradnické. Zakoupené zboží dopravíme. Prodáváme obklady i dlažbu. Prodej velkoobchodní i maloobchodní.

3PROKOM R & S s.r.o. (pobočka Opava)1 pobočka

Pekařská 1641/79b, Opava
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Naše firma je výhradní dovozce pro finské stavební materiály. Dovážíme finský SBS modifikovaný střešní asfaltový šindel KATEPAL, tepelně upravené dřevo THERMOWOOD a dřevěné terasy.

4Kubný Gerhard, Ing. - STAVEBNINY JANÍK (pobočka Opava)6 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(41)
Slezská 74/58, Kobeřice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Kompletní sortiment stavebního materiálu; železářství, potřeby kuchyňské a zahradnické. Zakoupené zboží dopravíme. Prodáváme obklady i dlažbu. Prodej velkoobchodní i maloobchodní.

5Kubný Gerhard, Ing. - STAVEBNINY JANÍK (pobočka Opava, Dolní Benešov)6 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(12)
Opavská 183, Dolní Benešov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Prodej stavebního materiálu. Železářství, kuchyňské a zahradnické potřeby, doprava zakoupeného zboží. Nabídka obkladů a dlažeb, velkoobchodní i maloobchodní prodej.

6AMIS - Tepelná technika, spol. s r.o.

Naše firma nabízí zateplování budov, montáže slunečních kolektorů na ohřev vody, tepelné hospodářství. Prodáváme kotle na biopaliva, stavební materiály. Nabídka poradenství při zateplování budov.

7Wojnar Jiří- AUTOSLUŽBY

4.8
★★★★★
★★★★★
(82)
Průkopnická 334, Vřesina Bezdlužná

Nabízíme služby nákladní silniční dopravy a prodáváme stavební materiál. Poskytujeme odvoz sutí i odpadu. Provádíme zemní, demoliční a výkopové práce.

8PRO-DOMA, SE (pobočka Opava)65 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(179)
Krnovská 151/63, Opava, Předměstí
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Stavebniny, stavební materiál, potřeby pro řemeslníky a realizační firmy. Doprava stavebního materiálu.

9Andrla CZ s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(68)
Cihelní 260, Branka u Opavy
Otevřeno do 17:00

Společnost zajišťuje výrobu a dopravu betonu. Nabízíme prodej sypkých materiálů jako je štěrk, písek, kačírek a struska. Provozujeme mezinárodní nákladní autodopravu a spedici. Firma Andrla CZ s.r.o. vznikla v roce 2002. Jejím zakladatelem byl Daniel Andrla, který v době jejího zakládání zemřel.…

10LOSERT spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Ke Mlýnu 37, Opava
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Prodej kompletního sortimentu sypkých stavebních hmot. Dodáváme okrasný a stavební štěrk, písek, okrasné kamenivo, valounky, lomový kámen aj.


Stavebniny a stavební materiály – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Opava


Stavebniny a stavební materiály v lokalitě Opava – detailní popis

Bez stavebních materiálů by se stavebnictví neobešlo. V dnešní době jsou stále oblíbenější tradiční a přírodní materiály jako je dřevo, hlína, sláma, korek, konopí, ovčí vlna, třtina nebo celulóza. Ve stavebninách naleznete vše pro hrubou stavbu, suchou stavbu, střechy, zateplení, fasádní systémy nebo zahradní výstavbu. Stavebniny dále nabízejí široký sortiment hutních materiálů, stavební chemie, dlažeb, sanity, plotů, nářadí, spojovacího materiálu, barev a mnoho dalšího. K největším prodejcům stavebních materiálů patří DEK, PRO-DOMA, WOODCOTE nebo IZOMAT.

Na co se zaměřit při výběru stavebního materiálu?

  • Životnost vyplatí se investovat do kvalitního materiálu, který dlouho vydrží. Materiál by měl být pevný, mrazuvzdorný a s nízkou nasákavostí. 
  • Funkčnost – zaměřte se vždy na funkčnost materiálu, jelikož jiný materiál se vám bude hodit pro dům, dílnu nebo továrnu.
  • Prostředí materiál vybírejte podle prostředí, ve kterém se vaše stavba nachází. Pokud se stavba nachází např. ve vlhkém prostředí, vybírejte materiál s nízkou nasákavostí pod 5 %. 
  • Ekologie – ohled na životní prostředí je v dnešní době pro stále více lidí dalším důležitým kritériem. Zaměřte se na přírodní stavební materiály nebo na možnost recyklace použitých stavebních materiálů.
  • Cena – ta hraje při rozhodování velkou roli, ale nedívejte se pouze na ni a zaměřte se i na kvalitu a životnost daného materiálu. Z hlediska výstavby nových domů  vycházejí cenově nejlevněji domy ze slámy nebo dřevostavby.