Stavebniny a stavební materiály – Moravskoslezský kraj

Stavební materiály jsou důležitou součástí každé stavby, bez kterých by žádná stavba nemohla být postavena. Na trhu je dnes velmi široké spektrum různých materiálů, přičemž každý materiál má své výhody i nevýhody. Prodejci stavebnin v lokalitě Moravskoslezský kraj.

1–10 firem z 165 nalezených Filtry

1Cielecký Lumír - prodej strusky

Václavovická, Šenov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Naše společnost se zabývá prodejem sypkých stavebních materiálů, uhlí,strusky, štěrku, písku, kameniva, kacírku a lomového kamene. Dále nabízíme dopravu materiálu a nabídka zemních prací. Nově nabízíme skládání uhlí pásovým dopravníkem.

3Břidlicový Důl Radim

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Budišov nad…, Budišov nad…
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Těžba, výroba a šípání formátované a neformátované břidlice do interiéru i exteriéru.

4Kubný Gerhard, Ing. - STAVEBNINY JANÍK6 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(41)
Bílovecká 2783/24, Opava – Předměstí
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Kompletní sortiment stavebního materiálu; železářství, potřeby kuchyňské a zahradnické. Zakoupené zboží dopravíme. Prodáváme obklady i dlažbu. Prodej velkoobchodní i maloobchodní.

5AMIS - Tepelná technika, spol. s r.o.

Naše firma nabízí zateplování budov, montáže slunečních kolektorů na ohřev vody, tepelné hospodářství. Prodáváme kotle na biopaliva, stavební materiály. Nabídka poradenství při zateplování budov.

6Stavebniny, uhlí v Bílovci1 pobočka

Opavská 827/59, Bílovec
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Společnost provozuje nákladní dopravu a prodává stavebniny, brikety, koks, uhlí, štěrk, písek a drť.

7KOTOUČ ŠTRAMBERK, spol. s r. o.

Libotín 500, Štramberk
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Společnost zaměřená na výrobu stavebních materiálů (vápno, hydrát), surovin k odsiřovacím procesům v tepelných elektrárnách, teplárnách, surovin pro hutní a chemickou výrobu a cukrovary.

8BAMKI, s.r.o.- Průmyslový park Karviná

Závodní 540/51, Karviná, Nové Město
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Společnost nabízí logistické služby, pronájem realit a prodává stavebniny.

9TRYMAT, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kirilovova 812, Paskov Bezdlužná

Společnost nabízí lisování plastů, zakázkové míchání stavebních směsí a výrobu abrazivních materiálů.

10Stavebniny KACHLÍK s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Ostravská 1526, Frýdlant nad… Bezdlužná

Společnost prodává stavebniny, stavební materiál, cement, omítky, polystyrény, izolační vaty, koupelnové vybavení, vany, sprchy, zástěny, vodovodní baterie, geberity, obklady a dlažbu.


Stavebniny a stavební materiály – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Stavebniny a stavební materiály v lokalitě Moravskoslezský kraj – detailní popis

Bez stavebních materiálů by se stavebnictví neobešlo. V dnešní době jsou stále oblíbenější tradiční a přírodní materiály jako je dřevo, hlína, sláma, korek, konopí, ovčí vlna, třtina nebo celulóza. Ve stavebninách naleznete vše pro hrubou stavbu, suchou stavbu, střechy, zateplení, fasádní systémy nebo zahradní výstavbu. Stavebniny dále nabízejí široký sortiment hutních materiálů, stavební chemie, dlažeb, sanity, plotů, nářadí, spojovacího materiálu, barev a mnoho dalšího. K největším prodejcům stavebních materiálů patří DEK, PRO-DOMA, WOODCOTE nebo IZOMAT.

Na co se zaměřit při výběru stavebního materiálu?

  • Životnost vyplatí se investovat do kvalitního materiálu, který dlouho vydrží. Materiál by měl být pevný, mrazuvzdorný a s nízkou nasákavostí. 
  • Funkčnost – zaměřte se vždy na funkčnost materiálu, jelikož jiný materiál se vám bude hodit pro dům, dílnu nebo továrnu.
  • Prostředí materiál vybírejte podle prostředí, ve kterém se vaše stavba nachází. Pokud se stavba nachází např. ve vlhkém prostředí, vybírejte materiál s nízkou nasákavostí pod 5 %. 
  • Ekologie – ohled na životní prostředí je v dnešní době pro stále více lidí dalším důležitým kritériem. Zaměřte se na přírodní stavební materiály nebo na možnost recyklace použitých stavebních materiálů.
  • Cena – ta hraje při rozhodování velkou roli, ale nedívejte se pouze na ni a zaměřte se i na kvalitu a životnost daného materiálu. Z hlediska výstavby nových domů  vycházejí cenově nejlevněji domy ze slámy nebo dřevostavby.