Lešení – Opava

Lešení je poměrně drahá záležitost, a proto se v dnešní době vyplatí navštívit půjčovnu a lešení si pouze pronajmout. Můžete si vybrat lešení nepohyblivé i pohyblivé, klasické trubkové nebo systémové. Firmy nabízející pronájem lešení v lokalitě Opava.

1–10 firem z 28 nalezených Filtry

1ALDA Opava s.r.o. - zahradní a lesní technika

4.4
★★★★★
★★★★★
(66)
Těšínská 2064/75, Opava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej zahradní a lesní techniky značek HUSQVARNA, MCCULLOCH, GARDENA, DOLMAR a dalších. Záruční a pozáruční servis. Specializace na robotické sekačky Husqvarna, Automower a Gardena. Mezi další služby patří například poradenství.

2Sonnek Tomáš- Kontejnerová doprava

Společnost provozuje kontejnerovou dopravu a půjčovnu lešení.

3Kuchař Josef- Tesařství

Na Chromině 174, Hať
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka tesařských a lešenářských prací.

4Trunčík Radek- RTstav

Provozujeme stavební firmu se zaměřením na zateplování fasád, zednické, malířské a natěračské práce, stavby. Provoz půjčovny lešení.

5Kreisová Lenka- toBig

4.6
★★★★★
★★★★★
(24)
Do Polí 89/3, Opava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozujeme prodejnu s nářadím pro kutily, řemeslníky i firmy. Naši prodejnu najdete v Opavě.

6Roman Surovík

Roman Surovík, se sídlem K Hájovně 41/14, 747 11, Kozmice, v okrese Opava a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Předmětem podnikání je: Pokrývačství, tesařství Více informací naleznete na našich webových stránkách. …

7ASC SYSTEM s.r.o.

Holasická 1069/57, Kateřinky-Opava
Dnes už má zavřeno

ASC SYSTEM s.r.o., se sídlem Holasická 1069/57, 747 05, Kateřinky-Opava, v okrese Opava a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 57141, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2013. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod…

8VK PORT CENTRUM s.r.o.

VK PORT CENTRUM s.r.o., se sídlem Komenského 350, 747 91, Štítina, v okrese Opava a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 69135, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2017. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a…

9TAURUS metal spol. s r.o.

U Sušárny 300, Dolní Životice
Dnes už má zavřeno

Vyrábíme ocelová bednění a lešení.

10Lokaj Martin

Firma se zabývá poskytováním služeb v oblasti tesařství. Zaměřujeme se především na montáž a výrobu krovů. Provádíme také zakázkovou výrobu altánů, pergol nebo vám půjčíme lešení.


Lešení – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Opava


Lešení v lokalitě Opava – detailní popis

Lešení poskytuje dočasnou stavební konstrukci, která je důležitá pro práci ve výškách, např. při realizaci fasád, výškových prací, mytí oken, stavebních prací, k odkládání nářadí apod.

Druhy lešení

  • Trubková lešení – trubky jsou vyrobeny z oceli s antikorozní ochranou. Montáž tohoto typu lešení je náročnější a používá se především jako pracovní lešení v průmyslu nebo na menších stavbách.
  • Systémová lešení (fasádní rámová) – jsou jednodušší pro montáž, a proto více používanější než trubková. Zhotovují se buď z plošných, tyčových nebo prostorových dílců.
  • Pojízdná lešení – hliníkové pojízdné lešení se vyrábí ve formě stavebnice. Lešení je místo patek opatřeno kolečky a pro zajištění je doplněno stabilizátory.
  • Žebříková lešení – výška tohoto lešení dosahuje okolo 5 m a je vhodné pouze pro domácí použití.
  • Kozlíková lešení – jedná se o malé lešení do výšky 3,5 m určené pro drobné práce na zahradě nebo uvnitř domu.

Materiál lešení

Nejčastěji se prodávají dva typy lešení, a to ocelové nebo z hliníkových slitin. Dříve se používalo také dřevěné lešení, které je dnes vidět už jen velmi zřídka.

Konstrukce lešení

Je složená ze svislých a vodorovných trubek, které jsou zároveň opatřeny dřevěnými podlážkami pro přemisťování osob na lešení. Připevnění lešení k fasádě se řeší buď kotvením přímo do plochy fasády nebo přepažením okenních otvorů. Lešení musí být opatřeno zábradlím a pochozí část musí být minimálně 1,5 m vysoká.