Fasády – Karviná

Žádná stavba se neobejde bez fasády. Na trhu můžete vybírat z mnoha druhů moderních fasádních omítek v různé škále barevného provedení a zrnitosti. Přehled firem zabývajících se realizací fasád v lokalitě Karviná.

1–10 firem z 94 nalezených Filtry

1Ferenčík Milan - malby a nátěry

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Doubrava 941, Doubrava Bezdlužná

Firma nabízí malířské a natěračské práce - nástřiky vnitřních prostor, specializované nátěry podlah, výrobních strojů, střešních krytin a venkovních fasád.

2Pollák Radek

4.4
★★★★★
★★★★★
(7)
Cihelní 1653, Karviná, Nové Město Bezdlužná

Provádím malířské, natěračské práce a opravy fasád.

3Gwuzd Lukáš

Provádím malířské a natěračské práce včetně nátěrů fasád.

4Babka Roland

Nabízíme výškové práce, průmyslové montáže, zámečnické a klempířské práce, demolice výškových staveb, montáž záchytných sítí, fasády a opláštění hal, střechy a izolace, rizikové kácení stromů a shoz sněhu, průmyslové nátěry a malby, úklidové práce.

5Bludovický Svatý Ján s.r.o.2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Horní Bludovice 307 , Horní Bludovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Specializovaná prodejna přírodního kamene, valouny, solitéry, kamenná kůra, okrasný kámen gnejs, oblázky, kačírek.

6Folwarczny Martin

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Horní Bludovice 545, Horní Bludovice Bezdlužná

Nabízím zednické práce, rekonstrukce objektů, renovace fasád i zateplování soklů, pokládku dlažeb a obkladačské práce.

7Technické a havarijní služby celá ČR1 pobočka

Čištění,opravy,rekonstrukce,monitoring kanalizaci,čištění jímek a lapolu tuku,likvidace odpadu,úklidové prace,výkopové,terénní,střešní,natěračské,sanační,izolační,správa budov,atd.

8DEK a.s. (pobočka Karviná)60 poboček

Lešetínská 317/12a, Karviná, Staré Město
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej stavebního, izolačního a hydroizolačního materiálu, fasádních systémů i střešních krytin.

9DEK a.s. (pobočka Havířov)60 poboček

U Skleníků 329/6, Havířov, Prostřední…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej stavebního, izolačního a hydroizolačního materiálu, fasádních systémů i střešních krytin.

10Elka kámen s.r.o.

Hořanská 1324/2, Horní Suchá
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Elka kámen s.r.o., se sídlem Hořanská 1324/2, 735 35, Horní Suchá, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 64900, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…


Fasády – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Karviná


Fasády v lokalitě Karviná – detailní popis

Fasáda je konečná úprava domu, která ji chrání před nepříznivými vlivy počasí. Fasádní omítky jsou vyráběny v ohromném množství různých barev a struktur. Pro dobrou tepelnou izolaci je potřeba fasádu zateplit, aby zároveň byla dobře provětrávaná a izolovaná.

Druhy fasádních omítek

  • Sanační omítky – Používají se v místech, kde se fasáda potýká s vlhkostí od země. Po zaschnutí omítky se vytvoří vysoce porézní systém s extrémní paropropustností.
  • Minerální omítky – Smícháním písku a pojiva s vodou vznikne paropropustná tvrdá slupka, která se vyznačuje vysokou nasákavostí, a proto je nutné ji proti dešti ošetřit nátěrem.
  • Disperzní omítky – Jsou vysoce vodoodpudivé, pružné a neztrácí svou barvu.
  • Silikátové omítky – Dodávají se v různých odstínech, jsou vysoce paropropustné a hydrofobní.
  • Závěsné fasády – Využívají se systémy zavěšené na vnější plášť domu tak, aby zůstala mezi oběma částmi vzduchová mezera, která umožňuje odvětrávání vlhkosti.
  • Izolační omítky – Omítky obsahují lehké příměsi, jako je keramzit, pemza a expandovaný polystyren, které vytvářejí až šestkrát lepší izolační podmínky než minerální fasády.
  • Ekologické omítky – Regulují vlhkost, akumulují teplo a propouštějí vodní páry. Omítky jsou zcela přírodní bez dalších chemických přísad.
  • Tepelně izolační fasádní systémy mokrou cestou – V dnešní době se jedná o nejvíce používanou technologii zateplování fasád.

Čištění fasád

Znečištění fasády způsobuje výrazné oslabení účinnosti a zkracuje životnost celého zateplovacího systému. Čištěním se odstraňují stopy od smogu, prachu, sazí z komínu nebo výparech z kuchyně. Zároveň dochází k odstranění plísní, řas, bakteriálních mikroorganismů a zelených nánosů. Mytí fasády se provádí vysokotlakým čištěním za pomocí vody, horké páry a chemických látek obsahující algicidy, biocidy a fungicidy. Po vyčištění fasády je dobré nanést ochranný nátěr.