Fasády – Frýdek - Místek

Žádná stavba se neobejde bez fasády. Na trhu můžete vybírat z mnoha druhů moderních fasádních omítek v různé škále barevného provedení a zrnitosti. Přehled firem zabývajících se realizací fasád v lokalitě Frýdek - Místek.

1–10 firem z 105 nalezených Filtry

1FASS systém s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(2)
Potoční 1091, Frýdek-Místek Bezdlužná Ověřená

Patříme mezi střední stavební firmy, disponujeme velkou nabídkou stavebních prací. Provádíme výstavbu rodinných domů, rekonstrukce, bednění a izolace, zateplení domů a výstavbu rodinných domů na klíč. Naše stavební firma je zapsána v seznamu odborných dodavatelů v pragramu Zelená úsporám!

2Kwaczek Zbigniew - zateplení, fasády1 pobočka

3.9
★★★★★
★★★★★
(17)
Jamnická 348, Frýdek-Místek,… Bezdlužná

Firma nabízí realizace a zateplování fasád. Dále také zateplování rodinných domů a komerčních budov.

3Pohanková Irena- ATA-STAV

1.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Skalice 296, Frýdek-Místek Bezdlužná

Firma nabízí stavební, malířské, lakýrnické, vodoinstalační, plynoinstalační, topenářské, obkladačské, zemní a zateplovací práce.

4HEBR-obchod-služby, s. r. o.

Míru 14, Třinec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost zaměřená na prodej, aplikaci a tónování akrylátových fasádních nátěrů, interiérových nátěrů, akrylátových omítkových směsí. Dále také prodává natěračské příslušenství, válečky, štětce, špachtle, zakrývací fólie, krycí pásky, nátěrové hmoty na fasády, interiéry, dřevo a kov různých kvalit.

5DOMYTOM - Martin Tomík

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Poříčí 595 , Frýdek-Místek Bezdlužná

Firma zaměřená na výstavbu rodinných domů na klíč, realizaci novostaveb, rekonstrukcí a hrubých staveb, typových rodinných domů TOM. K dalším činnostem patří provádění základů, strojních omítek, litých podlah, zateplování fasád.

6AREXSTAV s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bukovecká 615 , Jablunkov Bezdlužná

Společnost se zabývá stavbou domů na klíč, rekonstrukcemi i zateplováním fasád. Dále stavá dřevostavby, pronajímá stavební nářadí a prodává truhlářské a stavební řezivo.

7Martynek Ladislav- IvLaMar - Pletivo - Ploty

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Oldřichovice 909 , Třinec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme ploty a pletivo. Prodáváme napínací dráty, sloupky, podhrabové desky, bezúdržbové hliníkové ploty, fasádní obklady, chodníky, obrubníky, plastové palubky a dřevoplastové desky.

8DEK a.s. (pobočka Třinec)60 poboček

Frýdecká 225, Třinec, Staré Město
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej stavebního, izolačního a hydroizolačního materiálu, fasádních systémů i střešních krytin.

9DEK a.s. (pobočka Frýdek-Místek)60 poboček

Jana Čapka 1291, Frýdek-Místek,…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej stavebního, izolačního a hydroizolačního materiálu, fasádních systémů i střešních krytin.

10ATB Greychem s.r.o.

Prodáváme fasádní systémy, fasádní a interiérové barvy, mozaikové omítky a dekorace.


Fasády – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Frýdek - Místek


Fasády v lokalitě Frýdek - Místek – detailní popis

Fasáda je konečná úprava domu, která ji chrání před nepříznivými vlivy počasí. Fasádní omítky jsou vyráběny v ohromném množství různých barev a struktur. Pro dobrou tepelnou izolaci je potřeba fasádu zateplit, aby zároveň byla dobře provětrávaná a izolovaná.

Druhy fasádních omítek

  • Sanační omítky – Používají se v místech, kde se fasáda potýká s vlhkostí od země. Po zaschnutí omítky se vytvoří vysoce porézní systém s extrémní paropropustností.
  • Minerální omítky – Smícháním písku a pojiva s vodou vznikne paropropustná tvrdá slupka, která se vyznačuje vysokou nasákavostí, a proto je nutné ji proti dešti ošetřit nátěrem.
  • Disperzní omítky – Jsou vysoce vodoodpudivé, pružné a neztrácí svou barvu.
  • Silikátové omítky – Dodávají se v různých odstínech, jsou vysoce paropropustné a hydrofobní.
  • Závěsné fasády – Využívají se systémy zavěšené na vnější plášť domu tak, aby zůstala mezi oběma částmi vzduchová mezera, která umožňuje odvětrávání vlhkosti.
  • Izolační omítky – Omítky obsahují lehké příměsi, jako je keramzit, pemza a expandovaný polystyren, které vytvářejí až šestkrát lepší izolační podmínky než minerální fasády.
  • Ekologické omítky – Regulují vlhkost, akumulují teplo a propouštějí vodní páry. Omítky jsou zcela přírodní bez dalších chemických přísad.
  • Tepelně izolační fasádní systémy mokrou cestou – V dnešní době se jedná o nejvíce používanou technologii zateplování fasád.

Čištění fasád

Znečištění fasády způsobuje výrazné oslabení účinnosti a zkracuje životnost celého zateplovacího systému. Čištěním se odstraňují stopy od smogu, prachu, sazí z komínu nebo výparech z kuchyně. Zároveň dochází k odstranění plísní, řas, bakteriálních mikroorganismů a zelených nánosů. Mytí fasády se provádí vysokotlakým čištěním za pomocí vody, horké páry a chemických látek obsahující algicidy, biocidy a fungicidy. Po vyčištění fasády je dobré nanést ochranný nátěr.