Potraviny – Vlčková okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Vlčková.

1–10 firem z 446 nalezených Filtry

1Sluštík Vladimír

2.3 km Kašava 33, Kašava Bezdlužná

Specializujeme se na chov skotu. Zabýváme se prodejem mléka.

2Košař Josef

2.6 km Ulička 9, Lukov Bezdlužná

Specializujeme se na zeleninu a byliny bez použití ochranných prostředků. Chováme hnědé kozy.

3Žákovský Marek

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
2.8 km K Tuskulu 274, Lukov Bezdlužná

Naším oborem je prodej živých pstruhů a kaprů.

4ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka LUKOV U ZLÍNA)432 poboček

2.8 km U Pivovaru 300, LUKOV U ZLÍNA Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

5ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Lukov)231 poboček

3.9
★★★★★
★★★★★
(23)
2.8 km U Pivovaru 300, Lukov Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

6Řeznictví a uzenářství Marie Košařová (pobočka Lukov)3 pobočky

2.8 km U Pivovaru 300, Lukov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Řeznictví a uzenářství Marie Košařová, se sídlem U Pivovaru 300, 763 17, Lukov, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1993. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Prodej kvasného lihu, konzumního…

7Adam Radovan

3.3 km Držková 163, Držková Bezdlužná

Specializujeme se na zakázkovou pekárnu koláčků.

8JML Fitness Line, s.r.o.

3.5 km Dolní konec 180, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je prodej vitamínů, minerálů a doplňků výživy. Nabídka produktů Ginko Guarana, BetaMax Karoten, OMEGA 3+, SójaMax Lecitin a dalších. Dále prodej vitaminu C a Kardio Q10.

9Kunor Leopold

4.4 km Ostrata 93, Ostrata Bezdlužná

Naším oborem je provoz ekofarmy. Pěstování biopotravin.

10AGRODELTA, s.r.o.

5.5 km Za Dvorem 305, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je produkce a prodej mléka. Provozování mléčného automatu. Nabídka rostlinné a živočišné výroby. Zaměřujeme se na pěstování pšenice, ječmene, léčivých rostlin a krmných plodin. Dále chováme skot a prasata. Vyrábíme krmné směsi.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Vlčková – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.