Potraviny – Tečovice okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Tečovice.

1–10 firem z 446 nalezených Filtry

1ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka Tečovice)432 poboček

704 m Tečovice 299, Tečovice Bezdlužná

Provozujeme prodej potravin a také i smíšeného zboží.

2ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka TEČOVICE)432 poboček

704 m TEČOVICE č.p. 299, TEČOVICE Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

3ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Tečovice)231 poboček

3.9
★★★★★
★★★★★
(23)
704 m Tečovice 299, Tečovice Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

4MG servis, s.r.o. - Jerry´s food2 pobočky

Hotové mražené výrobky. Nabídka fazolových lusků, sýrů a chřestu ve slanině, masových, rybích a zeleninových špízů, kuřecích a krůtích plátků.

5ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Zlín)231 poboček

3.9
★★★★★
★★★★★
(23)
1.5 km Masarykova 1054, Zlín, Malenovice Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

6ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka ZLÍN, Masarykova ul.)432 poboček

1.6 km Masarykova 1057, ZLÍN Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

7INPOST, spol. s r.o. (pobočka Zlín, Malenovice)41 poboček

Prodej masa a masných výrobků. Nabízíme sortiment vepřového a hovězího masa, uzenin, sýrů a mražené drůbeže. Prodáváme kosti na polévku, mražené polotovary a droby. Masné výrobky dovážíme do restaurací, hotelů, jídelen domovů seniorů, penzionů. Poskytujeme vlastní i najímanou dopravu.

8INPOST, spol. s r.o. (pobočka Zlín - Gahurova, Masarykova)41 poboček

Prodej masa a masných výrobků. Nabízíme sortiment vepřového a hovězího masa, uzenin, sýrů a mražené drůbeže. Prodáváme kosti na polévku, mražené polotovary a droby. Masné výrobky dovážíme do restaurací, hotelů, jídelen domovů seniorů, penzionů. Poskytujeme vlastní i najímanou dopravu.

9Harmony servis distribuční, s.r.o. (pobočka Zlín)7 poboček

Krabičková dieta poskytuje příležitost využívat programy připravené pro zdravé stravování. Dále s námi hubnete zdravě, tělu dodáváte vyvážené jídlo plně vynikajících chutí a učíte se správným stravovacím návykům. Jsme Váš nový zdravý životní styl. Mimo jiné naše jídlo Vám dovezeme denně čerstvé až…

10CARNEX spol. s r.o. (pobočka Zlín)2 pobočky

1.8 km třída Svobody 836, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je zpracování a prodej masa. Prodej vlastních bezlepkových masných výrobků. Nabídka uzenin s probiotickými kulturami, hovězího a hovězího masa i drobů, kostí, salámů, specialit či šunkových a uzených výrobků.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Tečovice – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.