Potraviny – Březůvky okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Březůvky.

1–10 firem z 403 nalezených Filtry

1ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Doubravy)231 poboček

3.6
★★★★★
★★★★★
(29)
2.1 km Doubravy 121, Doubravy Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

2ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka DOUBRAVY)432 poboček

2.1 km DOUBRAVY č.p. 121, DOUBRAVY Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

3Maloobchodní síť HRUŠKA, spol. s r.o. (pobočka Bohuslavice u Zlína)576 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(1)
4.0 km Bohuslavice u Zlína…, Bohuslavice u Zlína Bezdlužná

Prodej potravin, masa, uzenin, drogerie, spotřebního zboží, tabákových výrobků, ovoce a zeleniny. Dále sezónní dekorativní předměty, oblečení, hračky a kuchyňské potřeby.

4Můjobchod (pobočka Luhačovice)436 poboček

3.9
★★★★★
★★★★★
(8)
4.4 km Luhačovice, Luhačovice, Řetechov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Prodej potravin, drogerie, krmiv i papírenského zboží.

5ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka ZLÍN, Březnice)432 poboček

4.6 km Březnice 26, ZLÍN Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

6Vlk Jaromír

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
5.2 km Velký Ořechov 70, Velký Ořechov Bezdlužná

Naším oborem je výroba cukrářských výrobků na oslavy, svatby a různé společenské příležitosti.

7Maloobchodní síť HRUŠKA, spol. s r.o. (pobočka Velký Ořechov)576 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(1)
5.2 km Velký Ořechov 141, Velký Ořechov Bezdlužná

Prodej potravin, masa, uzenin, drogerie, spotřebního zboží, tabákových výrobků, ovoce a zeleniny. Dále sezónní dekorativní předměty, oblečení, hračky a kuchyňské potřeby.

8Noventis s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(3)
5.7 km Filmová 174, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je výroba léků, potravinových doplňků a kosmetiky. Poskytujeme potravinové doplňky pro imunitní, kardiovaskulární, nervový a trávící systém pro muže, ženy i děti. Nabízíme koupelové oleje s vůní a přírodními silicemi, ceramidy. Jsme česká firma se sídlem ve Zlíně a své aktivity…

9Pekárna a cukrárna Merkur (pobočka Pozlovice)3 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
5.7 km Hlavní 333, Pozlovice
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Pekárna a cukrárna Merkur, se sídlem Hlavní 333, 763 26, Pozlovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1995. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Pekařství, cukrářství Výroba, obchod a služby…

10Kudlovské uzeniny - Leoš Novák (pobočka Zlín-Kudlov)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
5.7 km Na Vrchovici 41, Zlín-Kudlov
Otevřeno do 17:30
Bezdlužná

Kudlovské uzeniny - Leoš Novák, se sídlem Na Vrchovici 41, 760 01, Zlín-Kudlov, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 46580, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2004. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. …


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Březůvky – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.