Potraviny – Vlachovice okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Vlachovice.

1–10 firem z 401 nalezených Filtry

1Fryzelková Zuzana- Květomluva

5.0
★★★★★
★★★★★
(51)
830 m Vlachovice 406, Vlachovice Bezdlužná

Jsme malá valašská výrobna výrobků z bylin. V našem e-shopu můžete zakoupit sušené byliny, jedlé květy a byliny v BIO kvalitě, bylinné koupele a oleje, sušené ovoce, krajanky, křížaly, bylinné čaje, bylinné sirupy a kávu.

2EKOFILTR spol. s r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(25)
3.1 km Divnice 134, Slavičín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vyrábíme filtrační vložky pro klimatizaci, kapsové, plošné, kazetové, absolutní filtry. Dále i filtrace lakovacích kabin a filtračních materiálů. Mimo jiné nabízíme filtrační vložky plošné typu VLAFIR a SKLAFIR, absolutní filtry a Hepa filtry třídy filtrace H - 12.

3MELADO s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
3.3 km Divnice 127, Slavičín Bezdlužná

Naším oborem je nabídka cukrářských výrobků. Výroba a prodej královského medovníku, kakaového a švestkového dortu.

4KRAJČI PLUS s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(23)
3.7 km Divnice 140, Slavičín

KRAJČI PLUS s.r.o., se sídlem Divnice 140, 763 21, Slavičín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 79226, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2013. Pracuje u nás 50 - 99 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

5CBA NUGET s.r.o. (pobočka Bohuslavice nad Vláří)389 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
3.9 km Bohuslavice nad…, Bohuslavice nad…
Otevřeno od 6:30
Bezdlužná

Maloobchodní prodej potravin.

6AVENA s.r.o. (pobočka Slavičín)1 pobočka

4.5 km Divnice 115, Slavičín Bezdlužná

Naším oborem je výroba rostlinných olejů a těstovin.

7Pekárna a cukrárna Merkur (pobočka Valašské Klobouky)3 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
5.1 km Komenského 100, Valašské Klobouky
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Pekárna a cukrárna Merkur, se sídlem Komenského 100, 766 01, Valašské Klobouky, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1995. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Pekařství, cukrářství Výroba,…

8Ekofood.cz

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
5.2 km Masarykovo náměstí…, Valašské Klobouky Bezdlužná

Ekofood.cz, se sídlem Masarykovo náměstí 103, 766 01, Valašské Klobouky, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 112610, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2019. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

9ARKOTEC, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(5)
5.2 km Dobrovského 40, Valašské Klobouky

Naším oborem je velkoobchodní prodej koření, aromat, zhušťovadel, ochucovadel, suchých plodů, potravinových přípravků a ochucených solí. Prodáváme jednodruhové koření, kořenící směsi, koření podle kuchyně a omáčky k masům.

10TECHNOLIM CS, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(5)
5.2 km Dobrovského 40, Valašské Klobouky

Zaobíráme se prodejem koření a kořenících směsí, přírodních i umělých střev či kutrovacích a nástřikových přípravků pro masný průmysl. Dále poskytujeme poradenství a kompletní technologický servis zaměřený na výrobu masných výrobků a konzerv. Nabízíme i vypracování receptur pro výrobce polotovarů.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Vlachovice – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.