Potraviny – Žlutava okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Žlutava.

1–10 firem z 403 nalezených Filtry

1ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Žlutava)231 poboček

3.6
★★★★★
★★★★★
(29)
960 m Žlutava 2, Žlutava Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

2Candy shop Zlín1 pobočka

960 m Žlutava 352, Žlutava Bezdlužná

Specializujeme se na cupcaky, makronky a jiné sladkosti. Prodáváme gastronomické i technické vybavení a pomůcky pro cukráře.

3ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka ŽLUTAVA)432 poboček

960 m ŽLUTAVA, ŽLUTAVA Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

4Můj voňavý krámek

2.3 km tř. Spojenců 1247, Otrokovice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Můj voňavý krámek, se sídlem tř. Spojenců 1247, 765 02, Otrokovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2017. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více…

5TOPEK, s.r.o. (pobočka Otrokovice - Tylova)7 poboček

2.4 km Tylova 950, Otrokovice Bezdlužná

Naším oborem je výroba a prodej kompletního sortimentu pekárenských výrobků včetně vařených knedlíků a smaženého sortimentu. Nově vyrábíme lahůdky a výrobky studené kuchyně - bagety, saláty, chlebíčky, pomazánky. Nabízíme závoz lahůdek.

8ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Otrokovice)231 poboček

3.6
★★★★★
★★★★★
(29)
2.4 km tř. Tomáše Bati 377, Otrokovice
Otevřeno do 19:00
Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

9ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka OTROKOVICE)432 poboček

2.4 km Erbenova 997, OTROKOVICE Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

10CARNEX spol. s r.o. (pobočka Otrokovice)2 pobočky

2.4 km Erbenova 997, Otrokovice Bezdlužná

Naším oborem je zpracování a prodej masa. Prodej vlastních bezlepkových masných výrobků. Nabídka uzenin s probiotickými kulturami, hovězího a hovězího masa i drobů, kostí, salámů, specialit či šunkových a uzených výrobků.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Žlutava – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.