Potraviny – Zádveřice-Raková okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Zádveřice-Raková.

1–10 firem z 403 nalezených Filtry

1Petr Kovář - Zádveřice-Raková1 pobočka

290 m Zádveřice 339, Zádveřice-Raková
Otevřeno od 7:00

Petr Kovář, se sídlem Zádveřice 339, 763 12, Zádveřice-Raková, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1994. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

2Hospodské brambůrky

4.9
★★★★★
★★★★★
(14)
420 m Zádveřice 165, Zádveřice-Raková Bezdlužná

Hospodské brambůrky, se sídlem Zádveřice 165, 763 12, Zádveřice-Raková, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1997. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v…

3ČOKOLÁDOVNA CARLETTI, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(9)
2.4 km Razov 472, Vizovice Bezdlužná

Naším oborem je výroba čokoládových specialit, pralinek a čokoládových figurek. Pralinky jsou vyrobené z kvalitních surovin z Česka, Belgie a Itálie. Pro více informací navštivte naši webovou stránku.

4Vít Čechmánek - Maso do domu

Vít Čechmánek - Maso do domu, se sídlem Klečůvka 80, 763 11, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2002. Předmětem podnikání je: Řeznictví a uzenářství Hostinská činnost Výroba, obchod a služby neuvedené v…

5ALMECO Skyba, s.r.o. (pobočka Zlín)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(14)
2.9 km Lípa 180, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je velkoobchodní prodej surovin pro pekaře, cukráře a zmrzlináře. Nabízíme různé druhy čokolády, čokoládových dekorací, kakaa, ovocných náplní, ochucovacích past, ořechů a pomůcek na pečení. V sortimentu dále naleznete sirupy, ovocné pyré a ledové tříště. Zajišťujeme výrobky pro…

6ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka VIZOVICE)432 poboček

3.0 km A. Háby 394, VIZOVICE Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

7TOPNATUR s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(9)
3.1 km K Teplinám 679, Slušovice Bezdlužná

Kvalitní doplňky stravy a výrobky zdravé výživy.

8Penny Market s.r.o. (pobočka Vizovice)373 poboček

3.1 km Zlínská 1227, Vizovice
Otevřeno od 7:00

Diskontní prodej potravin a spotřebního zboží - prodej bio potravin, mléčných výrobků, masa, těstovin, nápojů, lahůdek, mražených výrobků, cukrovinek, drogerie i krmiva pro zvířata.

9ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Vizovice)231 poboček

3.6
★★★★★
★★★★★
(29)
3.1 km čtvrť A. Háby 394, Vizovice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

10A & P Company s.r.o. - Veselá veverka (pobočka Zlín)16 poboček

3.2 km 3. května 1170, Zlín Bezdlužná

Nabízíme prodej sušeného ovoce, skořápkových plodů a jiných zdravých dobrot.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Zádveřice-Raková – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.