Potraviny – Ostrata okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Ostrata.

1–10 firem z 446 nalezených Filtry

1Kunor Leopold

28 m Ostrata 93, Ostrata Bezdlužná

Naším oborem je provoz ekofarmy. Pěstování biopotravin.

2JML Fitness Line, s.r.o.

1.2 km Dolní konec 180, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je prodej vitamínů, minerálů a doplňků výživy. Nabídka produktů Ginko Guarana, BetaMax Karoten, OMEGA 3+, SójaMax Lecitin a dalších. Dále prodej vitaminu C a Kardio Q10.

3JAPAVO, spol. s r.o.

3.2
★★★★★
★★★★★
(21)
2.8 km Dostihová 624, Slušovice Bezdlužná

Naším oborem je výroba a prodej těstovin.

4CANNACURA, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
2.9 km Dostihová 673, Slušovice Bezdlužná

Nabízíme řada jedinečných bio a konopných produktů značky trompetol, CANNABIOS aj. Produkty jsou vyráběny z konopí pěstovaného v režimu ekologického zemědělství v ČR. Příroda je naší vášní. Věnujeme se rozvoji ekologického zemědělství v měřítku malých rodinných farem. Ekologický přístup k přírodě…

5KOFA spol. s r.o.

2.9 km Dostihová 677, Slušovice Bezdlužná

Naším oborem je výroba dražovaných a lékořicových cukrovinek.

6AGRODELTA, s.r.o.

2.9 km Za Dvorem 305, Zlín Bezdlužná

Naším oborem je produkce a prodej mléka. Provozování mléčného automatu. Nabídka rostlinné a živočišné výroby. Zaměřujeme se na pěstování pšenice, ječmene, léčivých rostlin a krmných plodin. Dále chováme skot a prasata. Vyrábíme krmné směsi.

7ROSA market s.r.o. - Enapo (pobočka Zlín, Za Dvorem 407)231 poboček

3.9
★★★★★
★★★★★
(23)
3.0 km Za Dvorem 407, Zlín, Štípa Bezdlužná

Prodej potravin, nápojů i drogistického zboží.

8Žákovský Marek

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
3.0 km K Tuskulu 274, Lukov Bezdlužná

Naším oborem je prodej živých pstruhů a kaprů.

9Gabrhelíková Věra, Ing.- Hliva-ustricna.cz

3.0 km K Pálenici 10, Hvozdná
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Internetový prodej Hlívy ústřičné - sušené, drcené a v tobolkách. 100% čistota, bez příměsí.

10Pekárna VEKA, s.r.o.6 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
3.1 km U Pekárny 496, Zlín Bezdlužná

Specializujeme se na pekárenské výrobky. Nabízíme jemné, tukové, plundrové či celozrné pečivo a chléb. Prodáváme dalamánky, bagety, bulky, croissanty, pletýnky, rohlíky, suky, veky, buchty, koblihy, koláče, langoše, perníky, pizzy, smaženky nebo i vánočky.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Ostrata – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.