Potraviny – Bohuslavice nad Vláří okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Bohuslavice nad Vláří.

1–10 firem z 401 nalezených Filtry

1CBA NUGET s.r.o. (pobočka Bohuslavice nad Vláří)389 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
710 m Bohuslavice nad…, Bohuslavice nad…
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Maloobchodní prodej potravin.

2AVENA s.r.o. (pobočka Slavičín)1 pobočka

1.0 km Divnice 115, Slavičín Bezdlužná

Naším oborem je výroba rostlinných olejů a těstovin.

3KRAJČI PLUS s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(23)
1.7 km Divnice 140, Slavičín

KRAJČI PLUS s.r.o., se sídlem Divnice 140, 763 21, Slavičín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 79226, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2013. Pracuje u nás 50 - 99 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

4EKOFILTR spol. s r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(25)
1.9 km Divnice 134, Slavičín
Otevřeno do 14:00
Bezdlužná

Vyrábíme filtrační vložky pro klimatizaci, kapsové, plošné, kazetové, absolutní filtry. Dále i filtrace lakovacích kabin a filtračních materiálů. Mimo jiné nabízíme filtrační vložky plošné typu VLAFIR a SKLAFIR, absolutní filtry a Hepa filtry třídy filtrace H - 12.

5MELADO s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
1.9 km Divnice 127, Slavičín Bezdlužná

Naším oborem je nabídka cukrářských výrobků. Výroba a prodej královského medovníku, kakaového a švestkového dortu.

6ABM HRÁDEK, s.r.o.

2.2 km Divnická 157, Slavičín Bezdlužná

Naším oborem je výroba rostlinných produktů, pěstování obilí, ovoce a zeleniny.

7Maloobchodní síť HRUŠKA, spol. s r.o. (pobočka Slavičín, Dlouhá 600)576 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(1)
3.2 km Dlouhá 600, Slavičín Bezdlužná

Prodej potravin, masa, uzenin, drogerie, spotřebního zboží, tabákových výrobků, ovoce a zeleniny. Dále sezónní dekorativní předměty, oblečení, hračky a kuchyňské potřeby.

8AHOLD Czech Republic, a.s. (pobočka Slavičín)399 poboček

3.2 km Osvobození 54, Slavičín
Otevřeno do 20:00
Bezdlužná

Provozujeme obchodní řetězec prodávající potraviny, spotřební zboží a drogerii.

9Pekárna a cukrárna Merkur (pobočka Slavičín)3 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
3.2 km Osvobození 54, Slavičín
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Pekárna a cukrárna Merkur, se sídlem Osvobození 54, 763 21, Slavičín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1995. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Pekařství, cukrářství Výroba, obchod a…

10Potraviny Vlárka

3.2 km K Hájenkám 390, Slavičín
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Potraviny Vlárka, se sídlem K Hájenkám 390, 763 21, Slavičín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Řeznictví a uzenářství Výroba, obchod a služby…


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Bohuslavice nad Vláří – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.