Potraviny – Oldřichovice okres Zlín

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Oldřichovice.

1–10 firem z 403 nalezených Filtry

2Smíšené zboží CBA - Pohořelice

1.9 km Pod Zámkem 263, Pohořelice
Otevřeno do 16:30

Smíšené zboží CBA, se sídlem Pod Zámkem 263, 763 61, Pohořelice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

3CBA NUGET s.r.o. (pobočka Pohořelice)389 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
1.9 km Kvítkovská 121, Pohořelice Bezdlužná

Prodej potravin.

4Potraviny Pod Zámkem

1.9 km Náves 39, Pohořelice Bezdlužná

Potraviny Pod Zámkem, se sídlem Náves 39, 763 61, Pohořelice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2013. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

5MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. (pobočka Zlín)436 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(1564)
2.4 km třída 3. května 1198, Zlín Bezdlužná

Specializujeme se na sortiment potravinářského i nepotravinářského zboží. Prodáváme vybavení, pomůcky, nástroje i zařízení určené pro prodej konečným spotřebitelům.

6MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. (pobočka Zlín - Malenovice)436 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(3639)
2.4 km třída 3. května 1198, Zlín - Malenovice Bezdlužná

Vedeme velkoobchod s potravinami. Nabízíme i spotřební zboží.

7Dr. Max (pobočka Zlín, třída 3. května 1170)363 poboček

3.8
★★★★★
★★★★★
(23)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín, Malenovice
Otevřeno do 20:00

Prodej farmaceutických přípravků. Dále se specializujeme na výdej léků na předpis i volně prodejných. Nabízíme i vitaminové přípravky, zdravotní pomůcky léčebnou kosmetiku, čaje, homeopatika, potravinové doplňky a další. Mimo jiné v našem sortimentu naleznete také zdravotnické potřeby i veterinární…

8ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. (pobočka Zlín - Malenovice)363 poboček

3.8
★★★★★
★★★★★
(23)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín - Malenovice

Provozujeme prodej léků, zdravotnických potřeb i vitamínů. Nabízíme doplňky stravy.

9ZAORAL JAROSLAV

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
2.6 km Kvítkovická 1533, Napajedla
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

ZAORAL JAROSLAV, se sídlem Kvítkovická 1533, 763 61, Napajedla, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1996. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Hostinská činnost. Více informací naleznete na…

10LA Food s.r.o.

3.6
★★★★★
★★★★★
(18)
2.6 km Kvítkovická 1533, Napajedla Bezdlužná

Specializujeme se na balení, výrobu a distribuci rýže, luštěnin a těstovin. Dodáváme italské prémiové těstoviny Agnesi.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Potraviny v lokalitě Oldřichovice – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.