Zemědělská výroba – Šumperk

Hlavními složkami zemědělské výroby je rostlinná a živočišná výroba. Zemědělská výroba spolu s navazující potravinářskou výrobou patří mezi tradiční odvětví národního hospodářství. Přehled prodejců produktů zemědělské výroby v lokalitě Šumperk.

1–10 firem z 63 nalezených Filtry

1AGROPROGRES - SERVIS s.r.o.

Družstevní 276, Dubicko
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální zemědělské služby. Zaměřujeme se na setí kukuřice, sklizeň kukuřičné siláže, sklizeň pícnin a vakuování pícnin, sklizeň obilovin, lisování slámy a další služby. Na všechny námi poskytované služby jsou vypracovány technologické normy.

2MARWIN, v.o.s.2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Hynčice nad Moravou…, Hanušovice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zabýváme se zemědělskou výrobou s největším podílem živočišné výroby, především chovem skotu. Umožňujeme zvířatům pohyb v přirozeném prostředí, používáme ekologická krmiva. Provozujeme jatka, naše produkty můžete nakoupit přes eshop.

3ORAMONT SYSTEM s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Žerotínova 400/87, Šumperk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Firma ORAMONT SYSTEM s.r.o. vyrábí kalová čerpadla a míchadla. Provádíme kompletní realizace technologií spojených s uskladněním kejdy a digestátu bioplynových stanic. Vyrábíme ocelové konstrukce a zámečnické výrobky. Provádíme zakázkové CNC obrábění. Prodáváme lehká kalová čerpadla do septiků,…

4ZAHRADNÍ A LESNÍ TECHNIKA (pobočka Šumperk)1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(160)
Jesenická 3013/6a, Šumperk
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Poskytuji služby v oblasti prodeje a servisu pil, křovinořezů, drtičů, zahradních traktorů, sekaček, vrtaček, bouracích kladiv, čerpadel a další lesní a zahradní techniky.

5ZAHRADNÍ A LESNÍ TECHNIKA Mohelnice1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(160)
Třebovská 950/18 , Mohelnice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytuji služby v oblasti prodeje a servisu pil, křovinořezů, drtičů, zahradních traktorů, sekaček, vrtaček, bouracích kladiv, čerpadel a další lesní a zahradní techniky.

6Osladil Jaroslav - Obchod pro dům a zahradu (pobočka Úsov)2 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(42)
nám. Míru 42 , Úsov
Otevřeno od 8:30
Bezdlužná

Prodej pletiva, plotových sloupků, příslušenství k oplocení. Zajišťujeme montáž oplocení. V nabídce máme prodej zahradních substrátů, postřiků, krmiv pro zvířata, hospodářských a domácích potřeb, žárovek, zeleniny, baterií. Zabýváme se také prodejem výrobků Dr. Popov.

7ADDICOO GROUP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Bohdíkovská 2438/7, Šumperk Bezdlužná

Nabídka fytogenních krmných aditiv, inhibitoru plísní a desinfekcí. Hlavním cílem společnosti je rozvíjet a zkvalitňovat kompletní služby v rámci výživy hospodářských zvířat. Dále se firma zabývá řešením snižování emisí amoniaku v chovatelských zařízeních, hygienou výrobního procesu vajec,…

9Konyariková Margita

Věnuji se chovu ovcí a výrobě sena.

10AGRITEC, výzkum, šlechtění a služby, s.r.o.1 pobočka

Zemědělská 2520/16, Šumperk
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Firma se zabývá šlechtěním rostlin, množením a prodejem osiv a chemických prostředků pro ochranu rostlin, substrátů a krmiv. Nabízíme i služby z oblasti biochemie a chemických rozborů. Prodáváme prostředky na ochranu rostlin, krmiva, dále také skleníkové výpěstky, sadby, substráty a květiny.


Zemědělská výroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Šumperk


Zemědělská výroba v lokalitě Šumperk – detailní popis

Podle zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, se zemědělskou výrobou včetně hospodaření na vodních plochách rozumí:

  • rostlinná výroba včetně chmelařství, ovocnářství, vinohradnictví a pěstování zeleniny, hub, okrasných rostlin, léčivých a aromatických rostlin s výjimkou pěstování konopí pro léčebné použití a vědecké účely, rostlin pro technické a energetické užití na pozemcích vlastních, pronajatých, nebo užívaných na základě jiného právního důvodu, popřípadě provozovaná bez pozemků,
  • živočišná výroba zahrnující chov hospodářských a jiných zvířat či živočichů za účelem získávání, zpracování a výroby živočišných produktů, chov hospodářských zvířat k tahu a chov sportovních a dostihových koní,
  • produkce chovných a plemenných zvířat, využití jejich genetického materiálu a získávání zárodečných produktů,
  • výroba osiv a sadby, školkařských výpěstků a genetického materiálu rostlin,
  • úprava, zpracování a prodej vlastní produkce zemědělské výroby,
  • chov ryb, vodních živočichů a pěstování rostlin ve vodním útvaru povrchových vod na pozemcích vlastních, pronajatých nebo užívaných na základě jiného právního důvodu,
  • hospodaření v lese, na pozemcích vlastních, pronajatých, nebo užívaných na základě jiného právního důvodu,
  • hospodaření s vodou pro zemědělské a lesnické účely.

Rostlinná výroba

Rostlinná výroba se zaměřuje na produkci potravin, krmiv a surovin pro potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl a řadu odvětví lehkého průmyslu. Skladba kulturních plodin závisí na oblasti, kde se plodiny pěstují. Nejvýznamnější skupinou plodin, které se u nás pěstují, jsou obiloviny. Pokrývají více než polovinu výměry zemědělské půdy.

Živočišná výroba

Živočišná výroba je významná díky efektivnímu využívání rostlinné výroby jako zdroje všech druhů krmiv a údržbě krajiny. Nejvýznamnějšími produkty jsou maso, mléko, mléčné produkty, vejce a med. Chov hospodářských zvířat lze realizovat jak v konvenčním, tak ekologickém režimu hospodaření.