Počítače – Želechovice nad Dřevnicí okres Zlín

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Želechovice nad Dřevnicí.

1–10 firem z 374 nalezených Filtry

1ZHSERVIS1 pobočka

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
120 m 4. května 27, Želechovice nad…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Servis kancelářské a výpočetní techniky.

2Ing. Martin Straka

2.1 km Paseky 117, Želechovice nad… Bezdlužná

Ing. Martin Straka, se sídlem Paseky 117, 763 11, Želechovice nad Dřevnicí, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1996. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského…

3Digitalizace U Buldočka - Opravy PC5 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
2.4 km Staromlýnská 53, Zlín, Příluky Bezdlužná

Opravy PC - odvirování, přeinstalaci, optimalizaci operačního systému, instalaci programů a periférií i záchranu dat. Poskytujeme prodej PC, jejich příslušenství a komponent. Nabízíme optimalizace a konfigurace operačního systému MS Windows, instalace ostatního softwaru a ovladačů.

4Pavel Bařina

4.7
★★★★★
★★★★★
(22)
2.5 km Pekárenská 206, Zlín Bezdlužná

Správou linuxových serverů, sítí a operačních systémů. Odstraňuji malware, spyware a viry. Reinstaluji poškozený operační systém. Nabízím počítačové poradenství a konzultace v oblasti softwaru včetně dodání a instalace. Zajišťuji webhosting.

5Ing. David Zvonek

2.9 km Boněcko I 141, Zlín Bezdlužná

Prodej a servis počítačů, notebooků, softwaru a hardwaru. Nabídka pozáručních oprav PC a notebooků všech značek, odvirování a správy a údržby sítí.

6ZLÍN COPY s.r.o.

3.0 km U Gemini 360, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej a servis kancelářské techniky. Zastupujeme společnost Konica Minolta. Nabízíme kopírky, tiskárny, faxy a skartovací zařízení. Dále také kancelářský papír, tonery a cartridge.

8Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. (pobočka Zlín)4 pobočky

3.3 km Broučkova 372, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Tisková a dokumentová řešení, barevné a černobílé multifunkční zařízení, tiskárny, aplikace a služby.

9BartNET - Ing. Aleš Sobieský

3.4 km Dřevnická 4127, Zlín-Příluky
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

BartNET - Ing. Aleš Sobieský, se sídlem Dřevnická 4127, 760 01, Zlín-Příluky, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2007. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského…

10Instant Solutions, s.r.o.

3.4 km Hvozdná 39, Hvozdná Bezdlužná

Tvorba webových prezentací, rychlé, jednoduché a inovativní řešení aktuálních problémů zákazníků s možností jeho dalšího rozvoje. Poskytujeme veškeré poradenství. Zajišťujeme administraci vašich sítí, serverů a pracovních stanic, stejně jako provoz vašich systémů a další.


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Počítače v lokalitě Želechovice nad Dřevnicí – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.