Počítače – Fryšták okres Zlín

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Fryšták.

1–10 firem z 374 nalezených Filtry

1PK computers

2.0
★★★★★
★★★★★
(1)
160 m Jiráskova 82, Fryšták Bezdlužná

Prodej kompletního sortimentu z oblasti počítačů a výpočetní techniky. Zajišťujeme servis počítačů, notebooků a tiskáren, odvirování operačního systému, instalace ovladačů a základních programů.

2Maco studio

3.8
★★★★★
★★★★★
(5)
370 m Holešovská 166, Fryšták
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Maco studio, se sídlem Holešovská 166, 763 16, Fryšták, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 94241, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba,…

3Miroslav Kamenář - ISP

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
720 m Komenského 212, Fryšták Bezdlužná

Bezdrátové připojení k internetu ve Fryštáku, Lukovečku, Míškovicích, Rackové, Vítové, Žabárně a Žeranovicích.

4MIRIX SERVIS s.r.o.

MIRIX SERVIS s.r.o., se sídlem Komenského 212, 763 16, Horní Ves-Fryšták, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 88872, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

51. INTERNETOVÁ KOMERČNÍ, spol. s r.o.1 pobočka

1.4 km Dolnoveská 41, Fryšták Bezdlužná

Prodej, montáž, instalace a servis digitálních telefonních ústředen a výpočetní techniky. Zakázkový vývoj softwaru. Zajištění instalací hardwaru i softwaru.

61. INTERNETOVÁ KOMERČNÍ, spol. s r.o. - www.suprashop.cz1 pobočka

1.4 km Dolnoveská 41, Fryšták Bezdlužná

E-shop s prodejem digitálních telefonních ústředen a výpočetní techniky. Dále nabízíme foto a video techniku, kabely, adaptéry, PC, notebooky, monitory, projektory, paměťová úložiště, servery, tiskárny, software a další. Možnost osobního vyzvednutí zakoupeného zboží.

7Richard Zábojník1 pobočka

1.4 km Mexiko 145, Fryšták Bezdlužná

Realizace a správa kabelových i bezdrátových sítí, dodávky a servis hardware, dodávky, instalace a aktualizace software, zálohování, obnovu a záchranu dat, odvirování a zabezpečení pc.

8Ing. Bc. Pavel Malina - ITporadce

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
2.1 km Vítová 3, Fryšták Bezdlužná

Nabízím IT outsourcing a PC servis. Dále tvorba www stránek a e-shopů, internetového marketingu, SEO a reklamních kampaní Google, Seznam, Facebook.

9Šimara Václav, Ing.

3.3 km Zlínská 223, Zlín, Kostelec
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Poskytuji aplikační software. A to pro jednoúčelové stroje.

10Sunseed development s.r.o.

Sunseed development s.r.o., se sídlem Mariánské náměstí 48, 763 14, Zlín-Štípa, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 46484, Krajský soud v Ústí nad Labem. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. …


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Počítače v lokalitě Fryšták – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.