Počítače – Bruntál

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Bruntál.

1–10 firem z 49 nalezených Filtry

1OKAY s.r.o. (pobočka Bruntál)123 poboček

4.1
★★★★★
★★★★★
(168)
Krnovská 1020/16, Bruntál
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Prodej domácích spotřebičů a elektroniky. Telefony, kamery, tablety, počítačové doplňky, navigace, televizní příslušenství, přepěťové ochrany, prodlužovačky, satelitní přijímače a jiné.

2OKAY s.r.o. (pobočka Krnov, Pod Bezručovým vrchem)123 poboček

4.1
★★★★★
★★★★★
(168)
Revoluční 2396/29, Krnov, Pod…
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Prodej domácích spotřebičů a elektroniky. Telefony, kamery, tablety, počítačové doplňky, navigace, televizní příslušenství, přepěťové ochrany, prodlužovačky, satelitní přijímače a jiné.

3Středisko kultury a vzdělávání Vrbno pod Pradědem, příspěvková organizace-…

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Ve Svahu 578/13, Vrbno pod Pradědem Bezdlužná

Středisko kultury nabízí jazykové a počítačové kurzy. Dále můžeme nabídnout mnoho vzdělávacích aktivit, pronájmu prostor pro konání podnikových setkání, prezentací a školení.

4Město Krnov - Turistické informační centrum Krnov3 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Hlavní náměstí 111…, Krnov
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Poskytujeme informace o kulturních památkách, o možnostech ubytování a stravování, o autobusových a vlakových spojích. Předprodej vstupenek na akce, prodej map, plánu města, knih, autoatlasů a pohlednic.

5Obec Jindřichov - místní knihovna2 pobočky

Jindřichov 191, Jindřichov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše knihovna půjčuje knihy a časopisy. Nabízíme přístup k internetu, k dispozici jsou dva počítače.

6Vocelka Petr, MUDr.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Okružní 303, Bruntál
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozuji ORL ordinaci ve městě Bruntál. Provádím veškeré ORL vyšetření a ošetření na doporučení lékaře. Mezi námi poskytované vyšetření patří audiometrie, tympanometrie, tubometrie, vstupní, preventivní a výstupní audiologická vyšetření, ošetření krvácení z nosu elektrokoagulací.

7O2 Czech Republic a.s. (pobočka Bruntál)158 poboček

Opletalova 34/1, Bruntál
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Nabídka telekomunikačních, mobilních či internetových služeb aj.

8Z - EMOS - EURONICS (pobočka Krnov)17 poboček

Hlavní náměstí 45/12, Krnov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Jsme maloobchodní prodejci domácích spotřebičů, elektroniky, satelitní techniky, ale i svítidel, žárovek a baterií. Naleznete u nás vestavné spotřebiče, televizory, audio a videotechniku, notebooky, herní konzole, tablety a další.

9Z - EMOS - EURONICS (pobočka Bruntál)17 poboček

nám. Míru 47/17, Bruntál
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Jsme maloobchodní prodejci domácích spotřebičů, elektroniky, satelitní techniky, ale i svítidel, žárovek a baterií. Naleznete u nás vestavné spotřebiče, televizory, audio a videotechniku, notebooky, herní konzole, tablety a další.

10Obrusník Petr, Ing. - PROPOS1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(15)
Bezručova 619, Vrbno pod Pradědem
Otevřeno do 16:30
Bezdlužná

Zabýváme se návrhy a dodávkami pevných i přenosných kamerových a bezpečnostních systémů. Zabezpečujeme provozovny, domy i byty, dále průmyslové objekty, ale i toky řek. Monitorujeme střežené objekty včetně správy a obsluhy zařízení.


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Bruntál


Počítače v lokalitě Bruntál – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.