Počítače – Otrokovice okres Zlín

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Otrokovice.

1–10 firem z 375 nalezených Filtry

1Vymyslický Ladislav

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
120 m Jiráskova 1331, Otrokovice

Instalalujeme software, hardware i periferie. Dále obnovujeme a zálohujeme data či zjišťujeme ztracená hesla dokumentů Office. Zajišťujeme i výměnu vadných dílů, modernizace a servis pc. Mimo jiné i sestava počítače dle požadavku zákazníka, navržení vhodné konfigurace, včetně software a periferií.

2Petr Navrátil - počítačové sítě

Rozvoj IT infrastruktury ve firmách na základě jejích potřeb.

3Centrum služeb postiženým Zlín Chráněná dílna Ardien Digital1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(13)
270 m nám. 3. května 1342, Otrokovice
Dnes už má zavřeno

Poskytujeme sociální služby, podporu a pomoc potřebnou k rozvoji. A dále k zachování soběstačnosti osobám s duševním i mentálním onemocněním. Dále v naší dílně soustřeďujeme osoby se zdravotním postižením s kvalifikací v oblasti počítačové techniky. Zajišťujeme i servis v oblasti digitalizace dat i…

4K.P.R. ENGINEERING, s.r.o.

Firma K.P.R. ENGINEERING vznikla v roce 1995 a zabývá se distribucí programového systému Samcef pro výpočty metodou konečných prvků. Nabízíme konstrukčních a výpočtářské práce.

5Pavel Ligr

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
360 m Svobodova 1305, Otrokovice Bezdlužná

Profesionální fotograf se zaměřením na reportážní a panoramatické fotografie. Upravuji a retušuji pomocí programu Adobe Photoshop. Vkládám fotografie na DVD a vytvářím fotoknihy a koláže.

6VAK ProGTech s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
570 m Smetanova 1634, Otrokovice Bezdlužná

VAK ProGTech s.r.o., se sídlem Smetanova 1634, 765 02, Otrokovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 108574, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je…

7Bc. Pělucha Ondřej - PC kvalitně1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
610 m Zámostí 1798, Otrokovice

Prodej a servis počítačů s příslušenstvím, mobilních telefonů a spotřebního materiálu, poradenství, nabídka notebooků, počítačových sestav, GPS navigací, herních konzolí, PC komponentů, doplňků, příslušenství, software, síťových prvků a další.

8Dvořák Jaroslav - JD Computer

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
670 m Čechova 1604, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a servisem kancelářské, výpočetní a telekomunikační techniky.

9FIRMADAT, s.r.o. (pobočka Otrokovice)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
750 m Havlíčkova 1280, Otrokovice Bezdlužná

Vývoj softwaru a správa sítí. Prodáváme ekonomický systém Pohoda. Tvoříme a spravujeme e-shopy, webové stránky a seo optimalizace. Programujeme roboty, počítačové hry a výukové programy. Navrhujeme a realizujeme síťové topologie, kamerová a zabezpečovací zařízení.

10Ing. Oldřich Holub

760 m Čechova 385, Otrokovice Bezdlužná

Softwar na zakázku a správa sítí a systémů. Poskytujeme poradenství a pořádáme školení. Zpracujeme AV a PC data.


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Počítače v lokalitě Otrokovice – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.