Počítače – Vizovice okres Zlín

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Vizovice.

1–10 firem z 401 nalezených Filtry

1Radovan Michálek

275 m Slušovská 431, Vizovice Bezdlužná

Služby DVD půjčovny, PC doplňky, CD a DVD médií, grafické i kopírovací služby.

2Trinso Czech s.r.o. (centrála Vizovice)1 pobočka

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
422 m Palackého Nám. 354, Vizovice Bezdlužná

Zabýváme se zakázkovým vývojem softwaru a informačních systémů pro personální agentury či personální oddělení firem, elektronických obchodů a ostatního softwaru.

3IT Servis Bart

517 m čtvrť A. Háby 787, Vizovice Bezdlužná

IT Servis Bart, se sídlem čtvrť A. Háby 787, 763 12, Vizovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2020. Předmětem podnikání je: Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a…

4Pšenčíková Marta, Ing.

Nabízím tvorbu webových stránek a pořádání počítačových kurzů pro firmy i jednotlivce. Jedná se o MS Office všech verzí a úrovní a jiné softwarové produkty. Mimo jiné zajišťuji komplexní dodávku počítačových sítí, počítačů včetně oprav a přeinstalace softwaru. Poskytuji i poradenství.

5Richard Gerych

Instalace hardwaru i softwaru, odvirování a čištění. Prodáváme počítačové komponenty, software a příslušenství. Nabízíme tvorbu www stránek, upgrade a další služby.

6DAMO

3.2 km Chrastěšov 62, Vizovice Bezdlužná

Vývoj a distribuce systémů v oblasti informačních technologií. Dodáváme docházkové a stravovací systémy. Nabízíme bezkontaktní karty a čipy.

7Ing. Milan Sedláček (pobočka Slušovice)1 pobočka

4.8 km nám. Svobody 27, Slušovice Bezdlužná

Ing. Milan Sedláček, se sídlem nám. Svobody 27, 763 15, Slušovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více…

8Tomšů Miroslav

4.8 km Hřbitovní 486, Slušovice Bezdlužná

Poskytuji komplexní služby v oblasti informačních technologií. Zaobíráme se tvorbou statických i dynamických webových prezentací včetně grafických prací. Dále zajišťuji optimalizaci stránek pro vyhledávače i jejich správu. Prodávám výpočetní techniku.

9AXINFO, s.r.o. - Informační poradenství2 pobočky

5.0 km Na Stráni 528, Slušovice Bezdlužná

Realizujeme poradenskou činnost v oblasti marketingových a obchodních aktivit. Dále analyzujeme firemní procesy a nabízíme projektové řízení i nasazení IS. Pořádáme i školení v oblasti budování a řízení vztahů se zákazníky, obchodní dovednosti a využívání standardních kancelářských aplikací.

10Vala Stanislav

5.0 km Padělky 547, Slušovice Bezdlužná

Naším oborem je správa, opravy a prodej počítačů. Vyrábíme venkovní a světelnou reklamu včetně řezané samolepící fólie. Tvoříme webové stránky. Nabízíme upgrade i sestavení nového počítače a webhostingové služby. Provádíme diagnostiku, odvirování, výměny komponent či zaškolení do práce s počítačem.


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Počítače v lokalitě Vizovice – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.