Počítače – Sazovice okres Zlín

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Sazovice.

1–10 firem z 406 nalezených Filtry

1R-Systems CZ, s.r.o.

1.5 km Mysločovice 66, Mysločovice Bezdlužná

R-Systems CZ, s.r.o., se sídlem Mysločovice 66, 763 01, Mysločovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 42168, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2002. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání…

2Aleš Faldík - Faados

1.9 km Machová 222, Machová
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

Aleš Faldík - Faados, se sídlem Machová 222, 763 01, Machová, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2006. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Obor…

3IMOS invest, s.r.o. (pobočka Tečovice)1 pobočka

2.1 km Tečovice 349, Tečovice Bezdlužná

Správa nemovitostí, developerská činnost, pronájem nemovitostí, investiční činnost a správa podílů v dceřinných společnostech.

4MAT servis, s.r.o.

2.1 km Tečovice 368, Tečovice Bezdlužná

Web o tuningu a tuning srazech. Prodáváme a montujeme autohifi i tlumicí materiály. Pořádáváme Tuning Cup.

5HECOM, spol. s r.o.

3.7 km třída 3. května 854, Zlín Bezdlužná

Prodej, montáže a servis telekomunikační a výpočetní techniky.

6ELKOV elektro a.s. (pobočka Zlín-Malenovice)28 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(3)
3.8 km Chmelník 1178, Zlín-Malenovice
Otevřeno do 16:00

Nabízíme velkoobchodní prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel. V sortiment naleznete kabely, zásuvky, vypínače, rozváděče či jističe, pojistky, stykače, chrániče a relé, svítidla i světelné zdroje.

7ExaSoft Holding a.s.- H-Centrum elektro6 poboček

3.8 km třída 3. května 1147, Zlín
Otevřeno od 9:00

Zabýváme se prodejem a servisem výpočetní techniky. Prodej a servis počítačů, notebooků, LCD, tiskáren, komponent, fotoaparátů a spotřební elektroniky.

8EMIS, spol. s r.o.

3.8 km třída 3. května 1147, Zlín
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Prodej a výkup tonerů. Nabídka použitých tiskáren.

9NETTY s.r.o.

Naším oborem je velkoobchodní prodej prvků pro počítačové sítě. Nabídka držáků na keystony Solarix, rozvaděčů Atrack, aktivních síťových prvků, záložních zdrojů, bezdrátových sítí, měřících přístrojů a testerů. K dispozici jsou routery, ADSL, printservery, IP kamery, media konvertory, antény a…

10VAK ProGTech s.r.o.

3.9 km Smetanova 1634, Otrokovice Bezdlužná

VAK ProGTech s.r.o., se sídlem Smetanova 1634, 765 02, Otrokovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 108574, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je…


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Počítače v lokalitě Sazovice – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.