Počítače – Držková okres Zlín

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Držková.

1–10 firem z 374 nalezených Filtry

1ZEROZ, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
1.6 km Držková 190, Držková
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

ZEROZ, spol. s r.o., se sídlem Držková 190, 763 19, Držková, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 1406, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1991. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

2Prosoft Langer

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
2.2 km Kašava 280, Kašava Bezdlužná

Servis účetnických informačních systémů. Prodej a servis výpočetní techniky a aplikovaného softwaru. Dodávka tiskáren a dalšího příslušenství. Navrhujeme a realizujeme počítačové sítě.

3Ing. Bc. Pavel Malina - ITporadce

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
6.3 km Vítová 3, Fryšták Bezdlužná

Nabízím IT outsourcing a PC servis. Dále tvorba www stránek a e-shopů, internetového marketingu, SEO a reklamních kampaní Google, Seznam, Facebook.

4MONET+,a.s.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
7.1 km Za Dvorem 505, Štípa
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Specialista na vývoj systémů s využitím čipových karet. Dále platební a věrnostní systémy, centrální transakční systémy, PKI systémy, biometrické systémy, systémy k zabezpečení elektronických kanálů. mimo jiné autentizace, čipové karty, platební terminály. Dále i personalizace karet, vývoj…

5Richard Zábojník1 pobočka

7.1 km Mexiko 145, Fryšták Bezdlužná

Realizace a správa kabelových i bezdrátových sítí, dodávky a servis hardware, dodávky, instalace a aktualizace software, zálohování, obnovu a záchranu dat, odvirování a zabezpečení pc.

6SWS a.s. (pobočka Slušovice)1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(16)
7.5 km Dostihová 1, Slušovice Bezdlužná

Specializujeme se na moderních informačních technologií na českém trhu. Již od svého vzniku v roce 1991 patříme k předním českých distributorů software a hardware. Nabízíme kabely, komponenty, monitory, počítače, servery, síťové prvky, software, spotřební elektroniku, tiskárny a další.

7Krajíček Josef- JK servis

2.1
★★★★★
★★★★★
(7)
7.5 km Družstevní 433, Slušovice
Otevřeno do 22:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a servisem výpočetní techniky.

8Ing. Roman Matušů

7.5 km Všemina 292, Všemina Bezdlužná

Ing. Roman Matušů, se sídlem Všemina 292, 763 15, Všemina, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2006. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Výroba,…

9Ing. Milan Sedláček1 pobočka

7.5 km Všemina 14, Všemina Bezdlužná

Ing. Milan Sedláček, se sídlem Všemina 14, 763 15, Všemina, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více…

10AXINFO, s.r.o. - Informační poradenství2 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
7.6 km Na Stráni 528, Slušovice Bezdlužná

Realizujeme poradenskou činnost v oblasti marketingových a obchodních aktivit. Dále analyzujeme firemní procesy a nabízíme projektové řízení i nasazení IS. Pořádáme i školení v oblasti budování a řízení vztahů se zákazníky, obchodní dovednosti a využívání standardních kancelářských aplikací.


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Počítače v lokalitě Držková – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.