Personalistika, práce – Ostrava - město

Personalistika je obor, který se zaměřuje na získávání lidských zdrojů, práci s nimi, na udržení stávajících zaměstnanců, jejich motivaci a rozvoj. Přehled agentur práce v lokalitě Ostrava - město.

1–10 firem z 53 nalezených Filtry

1JOB FACTORY s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
28. října 1810/86, Moravská Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Osobní přístup k obchodním partnerům i k zaměstnancům – to je hlavní důvod, proč je pracovní agentura úspěšná a oblíbená. Společnost zajišťuje a zprostředkovává práci. Nabízí personální služby pro zaměstnavatele i zaměstnance v celé ČR.

2Personal fabric - agentura práce, a.s.

1.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Chopinova 483/8, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše agentura je jednou z nejvýznamnějších agenturůr práce v České republice. Vyznačujeme se dlouholetou praxí, pevným postavením na trhu a řadou výbornýh referencí. Naší specializací je zejména dočasné přidělování a zprostředkování zaměstnanců, především dělnických profesí strojírenských oborů.

3Specialist Service, s.r.o.

Výstavní 2224/8, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše personální agentura se zaměřuje na vyhledání a výběr pracovníků, tvorbu kompetenčních modelů a behaviorální výběrové pohovory především v Moravskoslezském kraji, ale i Zlínském a Olomouckém kraji. Naši prioritou je co nejpečlivější výběr zaměstnanců, a to i na mezinárodním poli.

4EDYMAX Personal Management SE (pobočka Ostrava)4 pobočky

Jsme personální agentura a zároveň členem a partnerem několika asociací, svazů a sdružení, které působí nejen na Slovensku, ale i v zahraničí. Nabízíme facility management a quality management. Jsme partnerem pro renomované společnosti, které hledají nejlepší zaměstnance pro rozvoj svých aktivit.

5Uneco people s.r.o.

Uneco people s.r.o., se sídlem 1. máje 670/128, 703 00, Ostrava-Vítkovice, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 61140, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Předmětem podnikání je:…

6ARCER H&M, s.r.o. - Personální agentura RECRA

3.3
★★★★★
★★★★★
(82)
náměstí Slovenského…, Ostrava-Zábřeh
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

ARCER H&M, s.r.o. - Personální agentura RECRA, se sídlem náměstí Slovenského národního povstání 2012/1, 700 30, Ostrava-Zábřeh, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 305695, Městský soud v Praze. Právní forma Společnost s ručením…

7Manuvia Moravia s.r.o.

Manuvia Moravia s.r.o., se sídlem Na Rovince 879, 720 00, Ostrava-Hrabová, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 62514, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 500 - 999…

8AGIVA temp, s.r.o.

AGIVA temp, s.r.o., se sídlem Mírová 151/19, 703 00, Ostrava-Vítkovice, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 62554, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Více informací naleznete na…

9RIGHT INDICADA, s.r.o.

RIGHT INDICADA, s.r.o., se sídlem Denisova 639/2, 702 00, Ostrava-Moravská Ostrava, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 62748, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 500 …

10EUworker, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Dvořákova 1346/13, Ostrava-Moravská… Bezdlužná

EUworker, s.r.o., se sídlem Dvořákova 1346/13, 702 00, Ostrava-Moravská Ostrava, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 65974, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 100 -…


Personalistika, práce – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Ostrava - město


Personalistika, práce v lokalitě Ostrava - město – detailní popis

Úkoly personalistiky 

Výběr zaměstnanců

Jedním z úkolů personalisty je výběr nových zaměstnanců. Personalista získává o kandidátech co nejvíce informací, vyhodnocuje jejich vhodnost pro pracovní pozice a porovnává je s jinými uchazeči

Metody výběru zaměstnanců: 

  • Životopis (CV) – je základní metoda výběru. Jedná se o prvotní seznámení s uchazečem a jeho profilem. Nevhodní uchazeči jsou rovnou vyřazeni z výběru.
  • Dotazník – je doplňující metoda, po které následuje pracovní pohovor. Při pohovoru lze odpovědi z dotazníku detailněji probrat. Speciálně vypracované dotazníky mohou být součástí výběru některých firem nebo pozic, které mají být obsazeni.
  • Reference – ideální je získat reference osobně prostřednictvím setkání s manažerem nebo personalistou. Je dobré získat reference od více nezávislých zdrojů kvůli objektivitě.
  • Pohovor (interview) – měl by být součástí každého výběrového řízení. Osobní pohovor prozradí o uchazeči nejvíce informací.
  • Testování – tato metoda zahrnuje absolvování různých testů, např. psychologické testy.
  • Assessment a development centrum – jedná se o simulace typických pracovních situací, při kterých se testuje pracovní způsobilost a výkon uchazečů.

Hodnocení zaměstnanců

Dalším úkolem personalisty je organizačně zajistit hodnocení zaměstnanců vedoucími pracovníky a výsledky analyzovat. Hodnocení se zaměřuje nejen na stanovení silných a slabých stránek zaměstnance, ale i na výkon, odměnu nebo motivaci. Díky hodnocení získávají zaměstnanci zpětnou vazbu o své práci. 

Personalistika úzce souvisí s řízením lidských zdrojů – Human Resources Management.

Nabídky práce

Nabídky práce s poptávkami po práci vytvářejí trh práce. Zaměstnavatelé nabízejí volné pracovní pozice přímo vlastní inzercí nebo zprostředkovaně pomocí personálních agentur nebo úřadu práce.

Personální agentury

Personální agentury jsou komerční instituce, které nabízejí své služby v oblasti náboru zaměstnanců, zajišťující kariérní poradenství, psychologické testování, personální audity, mzdové audity nebo HR marketing. Agentury práce uchazeče nezaměstnávají, ale pouze jim práci zprostředkovávají. 

Jak vypadá proces nalezení práce pro uchazeče přes agenturu práce?

  1. Uchazeč kontaktuje agenturu práce, zašle životopis a absolvuje pohovor.
  2. Agentura práce podle uchazečova profilu zašle materiály potenciálnímu zaměstnavateli a v případě zájmu mu sjedná pohovor.
  3. Pokud je pohovor úspěšný, uzavře se mezi uchazečem a budoucím zaměstnavatelem pracovní smlouva a agentura práce získává od firmy provizi za získání zaměstnance.

Pracovní portály

Na pracovních portálech naleznete tisíce pracovních nabídek z České republiky i ze zahraničí. Každý den zde přibývají nové nabídky na plný úvazek, zkrácený úvazek nebo brigádu.

Aplikace s nabídkami práce

Potřebujete pomoc se sepsáním životopisu nebo motivačního dopisu? Čeká vás právě pracovní pohovor? Nebo chcete dát výpověď v práci? Vše o práci včetně vzorů životopisů, motivačních dopisů nebo výpovědí naleznete na profesia.cz.

Hledáte si nové pracovní místo a chcete se dozvědět více o firmě, která práci nabízí? Atmoskop.cz přináší hodnocení firem od reálných zaměstnanců.

Chcete si zvýšit svoji kvalifikaci? Portál seduo.cz přináší online kurzy pro fimy i jednotlivce.

Zajímá vás, zda na své pracovní pozici získáváte odpovídající platové ohodnocení? Porovnejte svou odměnu v rámci pozic a průměrného platu na pozici na stránce platy.cz.