Autobaterie – Olomouc

Autobaterie je jedním z nejdůležitějších elektrických dílů v automobilu. Jednou za čas je ale nutné starou autobaterii vyměnit za novou. Aby vaše starty byly bezproblémové, vybírejte mezi kvalitními autobateriemi. Prodejci autobaterií v lokalitě Olomouc.

1–10 firem z 21 nalezených Filtry

1KIWEK METAL s. r. o.3 pobočky

3.8
★★★★★
★★★★★
(5)
Mladějovice 94 , Mladějovice

Poskytujeme služby svoz, demontáž, výkup kovů, železa a kovošrotu, autobaterií, ekologická likvidace vozidel, autovraků.

2MORAVSKÝ AUTOLAND, a.s.

Nabízíme služby autovrakoviště. Provádíme výkup a prodej havarovaných a ojetých vozů a náhradních dílů a ekologickou likvidaci motorových vozidel všech značek.

3Auto Kelly a.s. (pobočka Olomouc, Nová Ulice)85 poboček

Kafkova 1227/6, Olomouc, Nová Ulice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Dovozce i distributor náhradních dílů na zahraniční automobily a vozy Škoda. Karosářské díly, světla, ložiska, spojky, autobaterie, výfuky, brzdy, tlumiče, oleje, filtry, řemeny, kladky, díly řízení, homokinetické klouby, poloosy, stěrače, svíčky a další.

4Macháčková Pavla - JP FINAL

Svatoplukova 911/2, Litovel
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Prodej motorových olejů, maziv, emulzních kapalin, autokosmetiky.

5Exprespneu.cz1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(337)
U stadiónu 1221/4 , Olomouc
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Pneuservis a internetový prodej pneumatik, litých a ocelových disků, autobaterií i autochemie. Prodej pneumatik značek Continental, Barum, GoodYear, Dunlop, Nokian, Pirelli, Bridgestone, Michelin, Kleber, Uniroyal, Firestone, Fulda.

6Michal Trendl

5.0
★★★★★
★★★★★
(33)
Nádražní 909, Uničov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Michal Trendl, se sídlem Nádražní 909, 783 91, Uničov, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2014. Předmětem podnikání je: Opravy silničních vozidel Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

7AKUSTART s.r.o. (pobočka Olomouc)4 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(10)
Chválkovická 151/82 , Olomouc

Nabízíme služby prodej autobaterií a příslušenství.

8Dufek Marcel

Poskytujeme služby prodej náhradních dílů na automobily, pneumatik, baterií a autopříslušenství.

9Snášel František

Cholina 193, Cholina Bezdlužná

Poskytujeme služby prodej, montáž, ekologická likvidace autobaterií.

10Pohorelská Marie

Poskytujeme služby prodej autolaků, autobaterií, LPG.


Autobaterie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Olomouc


Autobaterie v lokalitě Olomouc – detailní popis

Autobaterie neboli akumulátor je důležitým elektrickým konstrukčním dílem ve vozidle. Díky autobaterii vůz nejen startuje, ale slouží i jako zásobník a dodavatel elektrické energie pro celou elektrickou palubní síť vozidla. Jako zásobník energie může autobaterie elektrickou energii přijmout, uchovat ji a v jiný časový úsek ji opět dát k dispozici. K nejčastěji prodávaným značkám autobaterií patří VARTA, EXIDE, Banner, BOSCH, Starline, XT, ERA nebo TAB. 

Jak vybrat autobaterii?

Vybírejte takový typ autobaterie, který je vhodný pro váš vůz. Správný typ naleznete v manuálu automobilu. Pokud nemáte manuál u sebe, vyhledejte ho na internetu. Správný typ autobaterie je také možné zjistit podle VINu vozidla. Další možností je vybrat novou autobaterii podle charakteristik té staré, avšak za předpokladu, že se jednalo o původní autobaterii od výrobce nebo ji instaloval zkušený automechanik.

Rozdělení autobaterií

Autobaterie podle náročnosti na údržbu

  • Údržbové autobaterie – jedná se o klasické autobaterie, které lze najít ve starších vozidlech. Jejich údržba spočívá v pravidelných kontrolách napětí a dolévání destilované vody.
  • Bezúdržbové baterie – jsou to nejrozšířenější autobaterie, které vyžadují minimální údržbu. 
  • Trakční autobaterie – využívají se zejména v karavanech a obytných vozech. Oproti jiným typům dodávají energii průběžně v menší míře. 

Autobaterie podle použité technologie

  • Olověné autobaterie – jedná se o klasické autobaterie s olověnými elektrodami a elektrolytem v podobě kyseliny sírové.
  • AGM autobaterie – je moderní typ autobaterií. Neobsahují elektrolyt v tekuté formě, ale jsou jím napuštěna skelná vlákna.
  • Gelové autobaterie – jsou kvalitnější než AGM autobaterie. Mají elektrolyt ve formě křemičitého gelu. 
  • EFB autobaterie – obsahují tekutý elektrolyt. Mají vyšší životnost a odolnost proti otřesům.