Zdraví – Oldřichovice okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 966 nalezených Filtry

1Domov pokojného stáří - Pohořelice

1.9 km Náves 39, Pohořelice Bezdlužná

Nabízíme ubytování a péči v domově pro seniory. Dále poskytujeme sociální a zdravotní služby. Pořádáme i besedy, tématické dny či společenské aktivity.

3Alena Jirsáková, MUDr. (pobočka Pohořelice)2 pobočky

2.0 km Školní 35, Pohořelice Bezdlužná

Služby ordinace praktické lékařky pro děti a dorost.

4FOTEX ČESKÁ REPUBLIKA, s r.o. (pobočka Zlín - Malenovice)49 poboček

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín - Malenovice Bezdlužná

Provozujeme prodej brýlí, obrouček a kontaktních čoček. Nabízíme měření zraku.

5Dr. Max (pobočka Zlín, třída 3. května 1170)363 poboček

3.8
★★★★★
★★★★★
(23)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín, Malenovice
Otevřeno od 9:00

Prodej farmaceutických přípravků. Dále se specializujeme na výdej léků na předpis i volně prodejných. Nabízíme i vitaminové přípravky, zdravotní pomůcky léčebnou kosmetiku, čaje, homeopatika, potravinové doplňky a další. Mimo jiné v našem sortimentu naleznete také zdravotnické potřeby i veterinární…

6GrandOptical (pobočka Zlín)49 poboček

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Prodej dioptrických i slunečních brýlí. Dále i brýlových či kontaktních čoček včetně příslušenství. Mimo jiné nabídka měření zraku a doživotního bezplatného servisu. Možnost i dárkových poukazů.

7ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. (pobočka Zlín - Malenovice)363 poboček

3.8
★★★★★
★★★★★
(23)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín - Malenovice

Provozujeme prodej léků, zdravotnických potřeb i vitamínů. Nabízíme doplňky stravy.

8GrandOptical (pobočka Zlín, třída 3. května 1170)49 poboček

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
2.6 km třída 3. května 1170, Zlín, Malenovice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Prodej dioptrických i slunečních brýlí. Dále i brýlových či kontaktních čoček včetně příslušenství. Mimo jiné nabídka měření zraku a doživotního bezplatného servisu. Možnost i dárkových poukazů.

9Šimčíková Michaela

Zajišťujeme poradenství v oblasti vnitřní a vnější výživy. Dále nabízíme analýzu fyzické kondice pomocí speciálního analyzéru, výživové programy pro detoxikaci organismu, tvarování postavy, hubnutí a výživu pro sportovce.

10Innerhealth - MUDr. Pavel Stuchlík

2.7 km Hlavní 1161, Otrokovice… Bezdlužná

Innerhealth - MUDr. Pavel Stuchlík, se sídlem Hlavní 1161, 765 02, Otrokovice-Kvítkovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1998. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Oldřichovice – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Oldřichovice.