Zdraví – Lhota okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 877 nalezených Filtry

1Ždanova Lenka, Bc.

1.9 km Sehradice 230, Sehradice Bezdlužná

Nabízím konzultační, poradenskou a edukační činnost. A to dětské sestry v domácích podmínkách v oblasti péče o malé děti do 3 let.

2Slovák Vlastimil1 pobočka

2.9 km Podhradí 7, Podhradí Bezdlužná

Nabízíme služby ubytování v apartmánu.

3Džubová Silvie

3.6 km Nivy III 351, Pozlovice Bezdlužná

Provozujeme stomatologické laboratoře.

4Hotel Harmonie 1

3.8
★★★★★
★★★★★
(911)
3.8 km Jurkovičova alej 857, Pozlovice Bezdlužná

Ubytování, v komplexu je rehabilitační centrum, bazén, fitness i sauna. Zajistíme relaxační a wellness pobyty, letní a zimní rekreace.

5Brzák Jaroslav, MUDr.

Provozuji ordinaci odborného lékaře otorinolaryngologa. Dále nabízí vyšetření a léčbu ušních, nosních a krčních onemocnění, léčbu poruch sluchu a rovnováhy. Mimo jiné nabízíme řešení nosní neprůchodnosti a chrápání pomocí laseru. Nastřelujeme i náušnice a provádíme drobné zákroky.

6Domov pro seniory Luhačovice, příspěvková organizace

4.7
★★★★★
★★★★★
(13)
4.1 km Leoše Janáčka 380, Luhačovice Bezdlužná

Nabízíme poskytování pečovatelských služeb pro seniory.

7Šibalová Vlasta

4.1 km Leoše Janáčka 376, Luhačovice
Otevřeno od 10:00

Nabídka poradenství v oblasti výživy pro dospělé i děti. Dále diagnostika na přístroji In body 230 (svaly, tuky, voda, otoky a viscerální tuk). Sestavení i jídelníčku na míru. Prodej bylinných čajů, tinktur a mastí.

8Lázeňský a léčebný dům Praha1 pobočka

Lázeňské prostředí, komplexní služby ubytování, stravování a léčení s bezchlórovým bazénem a širokou nabídkou léčebných a wellness procedur pod jednou střechou. Provádíme komplexní a příspěvkovou lázeňskou léčbu pro zdravotní pojišťovny i samoplátce, krátkodobé pobyty.

9Hotel Augustiniánský dům1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(427)
4.1 km A. Václavíka 241, Luhačovice Bezdlužná

Nabídka ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu umístěném v historické budově. Dále součástí hotelu je moderní wellness centrum. Pokoje hotelu jsou vybaveny klimatizací, přímou telefonní linkou. Dále i WiFi připojením, satelitní televizí, trezorem, vysoušečem vlasů, župany, pantoflemi a manželskou…

10Charita Svaté rodiny Luhačovice (pobočka Luhačovice)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
4.2 km Holubyho 383, Luhačovice Bezdlužná

Poskytování pečovatelských služeb seniorům. A to vzhledem ke svému věku a snížené soběstačnosti odkázáni na pomoc druhých.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Lhota – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl - ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí - ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost - provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé - od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa - provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa - od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Lhota.