Zdraví – Ludkovice okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 877 nalezených Filtry

1Vařáková Jitka, PaedDr.

2.4 km Družstevní 687, Luhačovice Bezdlužná

Služby ambulance klinické logopedie.

2Dynka Petr- DOVOLENÁ LUHAČOVICE

2.4 km Mlýnská 977, Luhačovice Bezdlužná

Poskytujeme ubytování v soukromé vilce.

3ARDIX spol. s r.o.

2.4 km Hrazanská 366, Luhačovice Bezdlužná

Specializujeme se na vybavení, stojany a příslušenství pro oční optiky. Distribuujeme brýlové obruby značek Jean Reno, Ziggy, C-Zone, Fresh, Yabi a další. Prodáváme sluneční i čtecí brýle, pouzdra, šňůrky a vybavení jako jsou akrylové panely, kontejnery, tyče či nástěnné prezentace.

4LUHADENT s.r.o.

2.5 km Nádražní 282, Luhačovice Bezdlužná

Provozuji stomatologickou ordinaci.

5Zichová Božena, MUDr.

2.5 km Nádražní 282, Luhačovice Bezdlužná

Provozujeme služby ordinace zubního lékaře.

6Machů Eva, MUDr.

2.5 km Nádražní 282, Luhačovice Bezdlužná

Služby stomatologické ordinace.

7Penzion Riviera22 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
2.6 km Pod Kamennou 401, Luhačovice Bezdlužná

Ubytování v lázeňském penzionu ve dvou a jednolůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním příslušenstvím, rádiem a televizorem. Zajištění parkovacích míst u penzionu.

8Vila pod Lipami22 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
2.6 km Lázeňské náměstí 95, Luhačovice Bezdlužná

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích vybavených televizí, telefonem, varnou konvicí, ledničkou a fénem či vlastním sociálním zařízením. Každý pokoj je vybaven kabelovým připojením k internetu. K dispozici jsou tenisové kurty. Možnost pronájmu garáže.

9Lázeňský hotel MIRAMARE**** Luhačovice (pobočka Luhačovice)2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
2.6 km Bezručova 338, Luhačovice Bezdlužná

Nabízíme lázně, víkendové pobyty, lázeňské pobyty, wellness pobyty v lázních. Dále moderní hotelový komplex, profesionální lázeňská péče a rehabilitace, příjemné ubytování, více jak 80 lázeňských, wellness i exotických procedur, bazén, sauna.

10Penzion Plzeň22 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
2.6 km Školní 281, Luhačovice Bezdlužná

Ubytování v 1 a 2 lůžkových pokojích s možností parkování přímo u penzionu. Provádíme léčení dýchacích cest, cukrovky, pohybového aparátu a zažívacího ústrojí. Zajišťujeme komplexní a příspěvkovou léčbu i léčbu dětí od 3 let. Nabízíme relaxační pobyty včetně wellness pobytů.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Ludkovice – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl - ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí - ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost - provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé - od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa - provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa - od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Ludkovice.