Zdraví – Žlutava okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 966 nalezených Filtry

1SENIOR Otrokovice, příspěvková organizace1 pobočka

3.1
★★★★★
★★★★★
(7)
2.0 km K. Čapka 1615, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

SENIOR Otrokovice je příspěvková organizace poskytující sociální služby. Organizace poskytuje své sociální služby osobám, které je skutečně potřebují.

2Nakládalová Martina, Mgr. - Fyziomami

5.0
★★★★★
★★★★★
(118)
2.0 km Jungmannova 1163, Otrokovice
Dnes už má zavřeno

Cvičení a regenerace pro ženy po porodu v domácím prostředí s využitím moderních fyzioterapeutických pomůcek na oslabené svaly pánevního dna. Dále i břišní svaly, špatné držení těla a pohybové stereotypy. Věnuji se i maminkám, které porodily již před časem a potýkají se s problémy až nyní.

3Hu-Fa Dental a.s. (pobočka Otrokovice)1 pobočka

2.2 km Moravní 909, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zaobíráme se zásobováním stomatologických ordinací a laboratoří. Dále provádíme servis přístrojů. Nabízíme i implantologický systém, prášek pro krystalické tvrzení, fixní i nevyjímatelné protetické náhrady.

4PRAKTICARE MUDr. Květuše Mašová s.r.o.

2.2 km Tř. Tomáše Bati 3910, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozuji ordinaci praktického lékaře pro dospělé. Zajišťujeme preventivní a léčebnou péči, odběry, očkování, administrativní výkony.

5Hlůšek Josef, MUDr.3 pobočky

2.3 km Školní 704, Otrokovice Bezdlužná

Provoz plicní ordinace. Dále nabídka alergologie, imunologie a funkční diagnostiky.

6SENIOR Otrokovice,příspěvková organizace (pobočka Otrokovice)1 pobočka

3.1
★★★★★
★★★★★
(7)
2.4 km tř. Spojenců 1840, Otrokovice Bezdlužná

Poskytujeme sociální služby v bezbariérovém čtyřpodlažním cihlovém domě. Dále nabízíme ubytování, odlehčovací služby a denní stacionář. Poskytujeme i pomoc při osobní hygieně a zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu. Mimo jiné zajišťujeme kulturní využití, zájmové, aktivizační a terapeutické…

7IREVAPRAKT s.r.o.

Provoz praktické ordinace lékaře pro dospělé.

9LÉKÁRNA SANIPHARM- Švendová Radomíra, Mgr.

4.4
★★★★★
★★★★★
(8)
2.5 km tř. Tomáše Bati 1566, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

V naší lékárně si můžete zakoupit kompletní sortiment lékárenského zboží, zdravotnických potřeb a veterinárních léčiv. Nabízíme léčiva, doplňky stravy, dětskou výživu, kosmetiku, léčebnou kosmetiku a čaje.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Žlutava – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Žlutava.