Zdraví – Všemina okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 966 nalezených Filtry

1Hradecká Marta, MUDr. (pobočka Slušovice, Hrobice 92)3 pobočky

5.2 km Hrobice 92, Slušovice Bezdlužná

Služby ordinace praktického lékaře pro děti a dorost.

2MEDIAP, spol. s r.o.1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(3)
5.9 km Dostihová 678, Slušovice
Dnes už má zavřeno

Nabídka multivitamínů a doplňkové výživy. Dále prodej balení sekundárních a primárních léčiv a potravinových doplňků.

3Nečasová Eva, MUDr. (pobočka Vizovice)1 pobočka

6.2 km Ublo 74, Vizovice Bezdlužná

Provozujeme ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost. Dále poskytujeme preventivní a léčebnou péči o děti a dorost od narození do 19 let věku dítěte. Mimo jiné zajišťujeme také vyšetření pro řidičský a svářečský průkaz, zbrojní pas, zdravotní a potravinářské průkazy a lékařské zprávy pro…

4SLUŽBY NONSTOP s.r.o. (pobočka Slušovice)9 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
6.2 km Slušovice 668, Slušovice Bezdlužná

Nabízíme domácí dohled nad seniory, pomoc při oblékání i při jednání na úřadech. Dále zajišťujeme odvoz k lékaři, nákup léků, potravin a podobně. Postaráme se o domácí zvíře, vyvenčíme ho či zajistíme veterinární péči. Mimo jiné nabízíme bezpečnostní a právní služby.

5MEDISIMED s. r. o.

6.3 km Školní 202, Slušovice Bezdlužná

Naše společnost Vám nabízí služby v oboru zdravotnictví. Zaměřujeme se na prodej zdravotních pomůcek.

6MVDr. Mládková Petra - všeobecná veterinární činnost1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(8)
6.4 km Družstevní 675, Slušovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytuji preventivní péči, čipování, ošetření drápků, diagnostiku a léčbu chorob. Dále zajišťuji vyšetření krevních skupin, seropozitivity viróz koček, hospitalizaci a pooperační pozorování. Provádím i císařské řezy, torze žaludku, kastrace i odstraňování nádorů. Nabízím poradenskou činnost.

7MUDr. Miloš Kubáček s.r.o. (pobočka Zlín)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
6.4 km Sadová 12, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Služby praktického lékaře pro dospělé.

8Hradecká Marta, MUDr.3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
6.5 km Hřbitovní 172, Slušovice Bezdlužná

Provoz ordinace praktického lékaře pro děti a dorost. Dále provádíme vyšetření CRP, odběry a zajišťujeme dostupnost nepovinných vakcín přímo v ambulanci. V potřebných případech i zprostředkováváme odbornou konzultaci specialisty. Mimo jiné k dispozici máme Cervarix a Silgard vakcíny.

9Cimburek Jan - JC zdraví

6.5 km Hřbitovní 482, Slušovice Bezdlužná

Nabídka poradenství a konzultací v oblasti výživy i odvykání kouření, krátká intervence. Dále provádění kurzů či přednášek na téma snižování nadváhy. Poskytujeme i mobilní poradnu, manuální terapie, Nordic Walking, víkendové a týdenní aktivní pobyty.

10Haša Eduard1 pobočka

6.6 km nám. Svobody 57, Slušovice Bezdlužná

Služby chirurgické ambulance.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Všemina – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Všemina.