Zdraví – Lukoveček okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 877 nalezených Filtry

1Duda Leoš

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
1.4 km P.O. Box 18…, Fryšták

Naším oborem je výroba a prodej zdravotní, ortopedické a pracovní obuvi. Nabídka dětské, dámské a pánské obuvi. Sortiment zahrnuje rovnou, klínovou a napínanou obuv i korková stélka vlastní výroby. Veškerá obuv je v antibakteriální a antimikrobiální úpravě.

2Hrádek, Domov pro osoby se zdravotním postižením

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
2.2 km Na Hrádku 100, Fryšták Bezdlužná

Domov pro osoby se zdravotním postižením.

3Adamec Kamil (pobočka Fryšták)5 poboček

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
2.3 km náměstí Míru 382, Fryšták Bezdlužná

Vedeme oční optiku a máme nabídka brýlí a čoček.

4Klácelová Dagmar, MUDr.1 pobočka

2.3 km Komenského 381, Fryšták Bezdlužná

Služby ordinace praktického lékaře pro dospělé.

5Stomatologie Fryšták s.r.o.

2.4 km Komenského 5, Fryšták Bezdlužná

Provoz ordinace stomatologické.

6Mlčochová Jana, MUDr.1 pobočka

2.4 km Komenského 5, Fryšták Bezdlužná

Služby ordinace pro děti a dorost.

7Pavláková Eva, MUDr. (pobočka Fryšták)1 pobočka

2.4 km Komenského 5, Fryšták Bezdlužná

Nabídka dietního programu na hubnutí pod lékařským dohledem s využitím akupunktury. Dále metoda přináší zabránění tzv. jo-jo efektu, zlepšení stravovacích návyků či snížení negativních pocitů při snižování váhy. Mimo jiné provádíme kosmetickou akupunkturu (omlazení obličeje) či vyšetření prvků z…

8Gergel Ivo, MUDr. (pobočka Fryšták)1 pobočka

Gynekologická ordinace nabízí komplexní gynekologicko-porodnickou péči. Dále provádíme ultrazvukové vyšetření, kardiotokografie, prevence onemocnění prsu, malé operační výkony. Mimo jiné zajišťujeme antikoncepční poradnu, prevenci a léčbu klimakterických potíží a očkování proti rakovině.

9Mutafovová Miroslava, Mgr. - výdejna léčiv

4.8 km Hradská I 309, Lukov
Dnes už má zavřeno

Prodej farmaceutických výrobků.

10Saitl Karel, MUDr.

4.8 km Hradská I 309, Lukov Bezdlužná

Provoz stomatologické ordinace.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Lukoveček – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl - ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí - ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost - provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé - od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa - provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa - od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Lukoveček.