Zdraví – Karlovice okres Zlín

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 877 nalezených Filtry

1Vágner Roman - Varonet Centrum

2.9 km Tyršova 918, Zlín, Malenovice
Dnes už má zavřeno

Jsme distribuční a poradenské centrum zaměřené na wellness životní styl. Dále e-shop a odborné poradenství v oblasti nutričních programů zdravé výživy, sportovní výživy, regenerace organismu, redukce a regulace váhy, celkové péče o tělo, pleť a zdraví.

2Janeková Eliška

2.9 km Polní 552, Zlín, Malenovice Bezdlužná

Nabízíme domácí ošetřovatelskou a odlehčovací péči pacientům v domácnosti bez nutnosti hospitalizace. Dále provádíme osobní asistenci seniorům i handicapovaným, pomoc při osobní hygieně, zvládání běžných úkonů či zajištění stravy. Poskytujeme i doprovod k lékaři.

3Švajda Libor - Liborovy služby

3.0 km Fügnerova 355, Malenovice Bezdlužná

Nabízíme služby pro seniory. Jedná se o odvoz k lékaři, na vyšetření, služba společníka při návštěvě úřadů, nákup běžného zboží (potraviny, spotřební zboží), odvoz na autobus, vlak a jiné.

4Brücknerová Alexandra, MUDr.

3.0 km Tyršova 305, Zlín, Malenovice Bezdlužná

Ordinace praktického lékaře stomatologa. Dále nabídka bělení zubů, aplikace zubní bižuterie a odstranění zubního kamene. Provádíme fotokompozitní výplně, keramické můstky, metalokeramiku, zásuvné spoje a klasický rentgen. Zajišťujeme doplňkový prodej pomůcek dentální hygieny.

5Domov seniorů a Nestátní zdravotnické zařízení Hospic Hvězda1 pobočka

Provozujeme nestátní zdravotnické zařízení, které je zaměřeno na domácí péči. Dále se jedná o pacienty akutně nebo chronicky nemocné, kteří nevyžadují pobyt ve zdravotnickém lůžkovém zařízení, ale potřebují domácí pravidelnou a dlouhodobou péči. Mimo jiné zajišťujeme domácí hospicovou péči pro děti…

6Avenier a.s. (pobočka Zlín)14 poboček

Zaobíráme se distribucí vakcín. Dále rozvážíme očkovací látky po celé České republice. Poskytujeme i kompletní sortiment očkovacích látek.

7GrandOptical (pobočka Zlín, třída 3. května 1170)49 poboček

3.2 km třída 3. května 1170, Zlín, Malenovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej dioptrických i slunečních brýlí. Dále i brýlových či kontaktních čoček včetně příslušenství. Mimo jiné nabídka měření zraku a doživotního bezplatného servisu. Možnost i dárkových poukazů.

8GrandOptical (pobočka Zlín)49 poboček

3.2 km třída 3. května 1170, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej dioptrických i slunečních brýlí. Dále i brýlových či kontaktních čoček včetně příslušenství. Mimo jiné nabídka měření zraku a doživotního bezplatného servisu. Možnost i dárkových poukazů.

9Dr. Max (pobočka Zlín, třída 3. května 1170)362 poboček

3.2 km třída 3. května 1170, Zlín, Malenovice
Dnes už má zavřeno

Prodej farmaceutických přípravků. Dále se specializujeme na výdej léků na předpis i volně prodejných. Nabízíme i vitaminové přípravky, zdravotní pomůcky léčebnou kosmetiku, čaje, homeopatika, potravinové doplňky a další. Mimo jiné v našem sortimentu naleznete také zdravotnické potřeby i veterinární…

10FOTEX ČESKÁ REPUBLIKA, s r.o. (pobočka Zlín - Malenovice)49 poboček

Provozujeme prodej brýlí, obrouček a kontaktních čoček. Nabízíme měření zraku.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zdraví v lokalitě Karlovice – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl - ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí - ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost - provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé - od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa - provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa - od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Karlovice.