Chemie – Samotišky okres Olomouc

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Samotišky.

1–10 firem z 33 nalezených Filtry

1KERASTOL J. ŠIMČÍK s.r.o.

4.3 km Chválkovická 90/3, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme obklady, dlažby, skleněné tvárnice, stavební chemii a vybavení koupelen. Dále i zajistíme dopravu zboží.

2AG.DITANA s.r.o., člen koncernu DITANA

4.5
★★★★★
★★★★★
(4)
4.5 km ČSA 780, Velká Bystřice

Poskytujeme agronomickou poradenskou službu v terénu. Zabýváme se prodejem osiva, postřikovačů HARDI, agrochemikálií a hnojiv. Provozujeme nákladní autodopravu. Poskytujeme další služby pro zemědělce.

3BAKTOMA spol. s r.o. (pobočka Olomouc)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
4.6 km Lermontovova 1117…, Olomouc, Hodolany Bezdlužná

Internetový prodej přírodních ekologických prostředků odstraňujících organický odpad a urychlovače kompostu.

4Hynek František

Zabýváme se výrobou a prodejem chemických látek i přípravků.

5FARMAK, a.s.1 pobočka

4.1
★★★★★
★★★★★
(8)
5.1 km Na vlčinci 16, Olomouc Bezdlužná

Výroba a prodej farmaceutických substancí či meziproduktů pro chemický a farmaceutický průmysl.

6MAPEI, spol. s r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(51)
5.9 km Smetanova 192, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka stavební chemie pro lepení a spárování přírodního kamene a podlahových keramických krytin, pro sanaci betonu a historických budov.

7AA+STAVEBNINY KONSYS s.r.o.2 pobočky

5.9 km Lazecká 558/70a, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zaměřujeme se na prodej stavebních materiálů. Dodáváme sádrokartony, minerální podhledy, izolace, hydroizolace, systémy pro zateplení, stavební chemii, obklady a dlažby.

8GARANT Olomouc, s.r.o.

2.0
★★★★★
★★★★★
(3)
6.2 km Lazecká 297/51, Olomouc Bezdlužná

Prodej a servis parních generátorů, úpraven vody, dávkovacích čerpadel a dalších příslušenství pro tepelná zařízení. Zajišťujeme montáž a servis tepelných zařízení a technickou pomoc při návrhu tepelných zařízení. Prodáváme chemikálie na úpravu vody.

9Běhal Radomír, Ing.

Zabýváme se výrobou základních anorganických chemických látek.

10Helekal Zdeněk

6.9 km Šantova 658/10, Olomouc Bezdlužná

Zabýváme se výrobou technických plynů. Zajistíme opravy plynových zařízení.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Olomouc


Chemie v lokalitě Samotišky – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie