Chemie – Karviná

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Karviná.

1–10 firem z 24 nalezených Filtry

1BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. (pobočka Havířov)56 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(43)
U Stromovky 338, Havířov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou a vývojem, maloobchodním i velkoobchodním prodejem barev, laků, ředidel, technických kapalin a pryskyřic.

2BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. (pobočka Karviná)56 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(43)
Fryštátská 174, Karviná
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou a vývojem, maloobchodním i velkoobchodním prodejem barev, laků, ředidel, technických kapalin a pryskyřic.

3RESORBENT, s. r. o.

U Barbory 198, Karviná
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Výroba a dodávky nauhličovadel, sorbentů, chemikálií. Prodej pevných paliv a surovin. Provádíme reaktivaci aktivního uhlí.

4TEKON CZ, s.r.o.

Věnujeme se vývoji, výrobě a prodeji enzymatických přípravků pro čištění odpadních vod. Nabízíme i magnetické úpravny vody, které zabraňují tvorbě vodního kamene v potrubích, bojlerech či pračkách. Výrobky ŽUMPEX, START ŽUMPEX a ČOVex uvolňují odpadní systémy a likvidují zápach, výrobek CHATex jsme…

5AB CHEMITRANS, s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Koperníkova 872, Bohumín
Dnes už má zavřeno

Velkoobchodní prodej a dodávky průmyslových chemikálií, plastů, kovů a dalších surovin. Provádíme recyklace průmyslových odpadů.

6GENETRIX s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Jana Palacha 668, Bohumín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost je dodavatelem chemických surovin pro barvářský, chemický, sklářský, krmivářský, pyrotechnický, farmaceutický a gumárenský průmysl.

7VINAMET CZ s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(2)
Dělnická 566/12, Havířov Bezdlužná

Firma vyrábí výrobky z plastických hmot technologií vstřikování, vyfukování, vstřikovyfukování. Dále se věnujeme výrobě obalových prostředků hlavně pro farmaceutický a chemický průmysl - uzávěry, kapátka, lékovky, mechanické rozprašovače a další.

8NARMAK Trade s.r.o.

NARMAK Trade s.r.o., se sídlem Smetanova 2083/2a, 737 01, Český Těšín, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 63833, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

9Pasz s.r.o.

Pasz s.r.o., se sídlem V Zimném dole 758, 735 11, Orlová-Lazy, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 65899, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a…

10Laboratoře pro lékařskou diagnostiku, s.r.o.

Laboratoře pro lékařskou diagnostiku, s.r.o., se sídlem Kosmonautů 1237/35a, 736 01, Havířov-Podlesí, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 50202, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2004. Pracuje…


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Karviná


Chemie v lokalitě Karviná – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie