Chemie – Nový Jičín

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Nový Jičín.

1–10 firem z 16 nalezených Filtry

1SVARMETAL, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(79)
Skotnice 265, Skotnice
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem svářecí techniky, elektronářadí. Zabýváme se také tlakovou vzduchotechnikou, čisticími stoji a technickými plyny. Nabízíme poradenství, servis a půjčovnu.

2DENAS COLOR a.s.

4.5
★★★★★
★★★★★
(56)
Sokolovská 1174/17, Bílovec
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Společnost dodává a vyrábí stavební chemii, tmely, laky, barvy, nátěrové hmoty a lepidla.

3CHRISTEYNS s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Skřivánčí 359/34, Odry Bezdlužná

Firma nabízí služby v oblasti prádelenství, potravinářství, profesionální hygiena, spotřební čistící prostředky, chemikálie, stavební chemie.

4SPADIA LAB, a.s.7 poboček

SPADIA LAB, a.s., se sídlem Rožnovská 240, 744 01, Frenštát pod Radhoštěm, v okrese Nový Jičín a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. B 4117, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Akciová společnost. Založení v roce 2009. Pracuje u nás 250 - 499 zaměstnanců. …

5SPADIA LAB, a.s. - Nový Jičín7 poboček

SPADIA LAB, a.s., se sídlem Divadelní 2174/27, 741 01, Nový Jičín, v okrese Nový Jičín a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. B 4117, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Akciová společnost. Založení v roce 2009. Pracuje u nás 250 - 499 zaměstnanců. Předmětem…

6HUNSGAS s.r.o. (pobočka Příbor)75 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Ostravská, Příbor
Otevřeno od 5:00

Čerpací stanice LPG. Prodej i plnění propanbutanových lahví, velkoobchodní dodávky LPG a propan-butanu pro pohon a topení. Provádíme revize elektrických zařízení, uzemnění i kalibrace detekce úniku plynu.

7HUNSGAS s.r.o. (pobočka Bílovec)75 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Ostravská 260, Bílovec
Dnes už má zavřeno

Čerpací stanice LPG. Prodej i plnění propanbutanových lahví, velkoobchodní dodávky LPG a propan-butanu pro pohon a topení. Provádíme revize elektrických zařízení, uzemnění i kalibrace detekce úniku plynu.

8Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě (pobočka Nový Jičín)10 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Štefánikova 1977/9, Nový Jičín Bezdlužná

Poskytujeme zdravotní a laboratorní služby. Testování materiálů pro kontakt s potravinami, vodou a zdravotní nezávadnost hraček. Zabýváme se také měřením elektromagnetického záření, hluku, neprůzvučnosti a osvětlení.

9Tofel Aleš - STAVEBNÍ HOBBY CENTRUM TOFEL

4.6
★★★★★
★★★★★
(128)
Martinská čtvrť 1787, Frenštát pod…
Otevřeno od 7:00

Zabýváme se prodejem stavebního materiálu pro dům, byt a zahradu. Nabízíme zdicí materiály, pytlované směsi, stavební chemii, tepelné izolace, sádrokartony, obklady, dlažby, barvy laky, drogerii a elektro a další.

10Svobodová Jana, Ing. - chemická laboratoř

4.8
★★★★★
★★★★★
(7)
9. května 1184, Příbor
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Poskytujeme služby firmám zabývajícími se úpravou vod, monitoringem pro průmysl či ekologii, hydrogeologií, sanacemi, ekologií, nakládáním s odpady. Provádíme analýzu pitné vody ze studní a vrtů. Možnost konzultací.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Nový Jičín


Chemie v lokalitě Nový Jičín – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie