Chemie – Přerov

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Přerov.

1–10 firem z 24 nalezených Filtry

1DONAUCHEM, s.r.o. (pobočka Přerov)1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(7)
Dvořákova 308/1, Přerov Bezdlužná

Zabýváme se obchodem s chemikáliemi pro chemickou, galvanickou, stavební, tiskařskou, potravinářskou výrobu a pro úpravu vody. Náš sortiment obsahuje aditiva, vitamíny a rostlinné extrakty pro potravinářství, krmivářství, technické chemikálie, kosmetickou a farmaceutickou výrobu. MASTERsil -…

2PRECHEZA, a.s.

3.5
★★★★★
★★★★★
(20)
nábř. Dr. Edvarda…, Přerov Bezdlužná

Výroba anorganických chemických produktů. Zabýváme se výrobou anorganických pigmentů- titanová běloba PRETIOX, železité pigmenty FEPREN, antikorozní pigment JACOR.

3PODLAHY A INTERIÉRY - Březina1 pobočka

Svornosti 3171/10a, Přerov
Otevřeno do 17:00

Prodej podlahového materiálu (plovoucí laminátové podlahy, třívrstvé dřevěné podlahy, dýhované podlahy, PVC, přírodní linoleum, vinylové a korkové podlahy). Poskytujeme veškeré podlahářské práce od přípravy stávajícího povrchu po položení podlahové krytiny, montáž soklových a přechodových lišt.

4KEMIFLOC a.s.

2.3
★★★★★
★★★★★
(4)
Dluhonská 2858/111, Přerov
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Firma Kemifloc vyrábí a aplikuje chemikálie pro úpravu a čištění vod. Hlavní produkt společnosti je síran železitý a je jejím největším výrobcem ve střední Evropě. Přispívá k rozšíření technologie chemického srážení, čímž zvyšuje efektivitu čistírenských procesů.

5PIK s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(11)
Na hrázi 781, Přerov
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

PIK s.r.o. nabízí projektování, inženýrskou činnost, dodávky technologických částí pro petrochemický a chemický průmysl, plynové stanice a servis čerpacích stanic PHM.

6PLYNY JEHLÁŘ s.r.o.1 pobočka

Kojetínská 70, Přerov
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Jsme společností poskytující komplexní služby v oblastech souvisejících s použitím technických, potravinářských, medicinálních plynů a svařovací techniky.

7Nitsche Radomír - autoopravna

Kratochvílova 2938…, Přerov
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Autoservis a pneuservis - opravy vozidel včetně výměny filtrů, provozních kapalin a přípravy vozidel na STK.

8LAB KM, s.r.o. (pobočka Kojetín I-Město)3 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(6)
6. května 1376, Kojetín I-Město
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

LAB KM, s.r.o., se sídlem 6. května 1376, 752 01, Kojetín I-Město, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 85188, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 25 - 49 zaměstnanců. Předmětem…

9Linde Gas, a.s. (pobočka Přerov)7 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(13)
Kojetínská 2922/70, Přerov Bezdlužná

Zabýváme se výrobou a prodejem technických, medicinálních a speciálních plynů. Nabízíme svářečské potřeby.

10NANOBALA, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Skalní 1088, Hranice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Naše společnost je zaměřena na vývoj, výrobu a distribuci ochranných impregnačních nátěrů na bázi nanotechnologií. Nabízené produkty jsou určeny k ochraně materiálů před vlhkostí, oleji a špínou.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Přerov


Chemie v lokalitě Přerov – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie