Chemie – Vsetín

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Vsetín.

1–10 firem z 10 nalezených Filtry

1Austin Detonator s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(4)
Jasenice 712, Vsetín Bezdlužná

Specializujeme se na roznětné systémy pro trhací práce. Zabýváme se vývojem, výrobou a distribucí těchto výrobků: rozbušky neelektrické, elektrické i elektronické, komponenty pro výrobu (sestavu) rozbušek, iniciační prostředky, pilule a palníky či pomůcky pro trhací práce.

2DEZA, a.s.

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Masarykova 753, Valašské Meziříčí Bezdlužná

Naším oborem je zpracování černouhelného dehtu, směsných dehtových olejů, surového benzolu či výroba základních aromátů. Opravy chemických zařízení. Výzkumné a vývojové práce v oboru organické a anorganické chemie. Dekontaminace zemin s polyaromatickými uhlovodíky.

3TĚSMAT CZ s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(10)
Zašovská 778, Valašské Meziříčí,…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme elektro a aku nářadí Milwaukee, AEG, Ryobi, Sharks, JCB, stavební chemii SIGA a Baumont. Dále prodáváme měřidla, stavební, ruční a zahradní nářadí, brusivo, spojovací materiál, ochranné pracovní pomůcky, rukavic a obuv.

4Rajt s.r.o.

Firma vyrábí stájové zařízení pro chov koní, parkové lavičky, kované ploty a zábradlí. Zabýváme se prodejem technických plynů společnosti Air Liquide.

5VOPP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bučiska 621, Rožnov pod Radhoštěm Bezdlužná

VOPP se zabývá realizací ucelených řešení mokrých procesů pro polovodičový a solární průmysl. Vyrábíme chemické boxy, laboratorní digestoře, leptací boxy, výrobní linky, mycí boxy a laboratorní nábytek.

6Vaculík Vladimír- Barvy, laky

Nemocniční 1483, Vsetín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodejna s nabídkou barev a laků. Nabízíme malířské barvy, laky, fasádní barvy a omítky, epoxidové a polyuretanové barvy na kov, dřevo, beton, syntetické barvy, lazurovací laky, podlahové laky, malířské potřeby a technické kapaliny. Pomůžeme vám s výběrem, kontaktujte nás.

7CS CABOT, spol. s r.o.

3.7
★★★★★
★★★★★
(15)
Masarykova 753, Valašské Meziříčí… Bezdlužná

CS CABOT, spol. s r.o., se sídlem Masarykova 753, 757 01, Valašské Meziříčí-Krásno nad Bečvou, v okrese Vsetín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 523, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1991. Pracuje u nás 100 - 199…

8ONEX CHEMIE, s.r.o.

Pod Lesem 2642, Rožnov pod Radhoštěm
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

ONEX CHEMIE, s.r.o., se sídlem Pod Lesem 2642, 756 61, Rožnov pod Radhoštěm, v okrese Vsetín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 21977, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2000. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

9AeskuLab (pobočka Vsetín)2 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(38)
Nemocniční 945, Vsetín Bezdlužná

AeskuLab, se sídlem Nemocniční 945, 755 01, Vsetín, v okrese Vsetín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. A 76175, Městský soud v Praze. Právní forma Společnost komanditní. Založení v roce 1993. Pracuje u nás 200 - 249 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: komplexní…

10PROGAS VM s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Husova 400/27, Valašské Meziříčí Bezdlužná

Provozujeme montážní a dodavatelskou firmu v oboru plynárenství, vodárenství, průmyslových technologických celků a tlakových kanalizací. Nabízíme servisní činnost na plynových a kyslíkových technologiích pro sklářský, gumárenský, potravinářský a chemický průmysl.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Vsetín


Chemie v lokalitě Vsetín – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie