Chemie – Frýdek - Místek

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Frýdek - Místek.

1–10 firem z 17 nalezených Filtry

1LOREK Koupelny

1. máje 16 , Třinec
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Firma zaměřená na realizace koupelen a prodej koupelnového vybavení - obklady, dlažby, sprchové kouty, umyvadla, baterie, sanitární keramika. Dále také prodej stavební chemii pro obkladače, realizace balkonů a rekonstrukce bytových jader.

2MM INDUSTRY, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Staroměstská 3479, Frýdek-Místek,… Bezdlužná

Prodej pil a pilových pásů, technických plynů, průmyslových olejů i manipulační a vázací techniky. Instalatérské a topenářské práce.

3VEBO-CZ, spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(20)
Slezská 1292, Frýdek-Místek,…
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a servis svařovací techniky. Dodáváme svářečky, elektrody, dráty, pájky, samostmívací kukly, brusivo, ochranné pomůcky, autogenní zařízení, svářečské zástěny i vzduchotechniku. Také prodáváme technické plyny a tlakové láhve.

4Stavebniny Nováková, s.r.o.3 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Vyšní Lhoty 288, Dobrá
Otevřeno do 16:30
Bezdlužná

Prodej stavebního materiálu.

5FYZLAB - laboratoř fyziologie práce s.r.o.

FYZLAB - laboratoř fyziologie práce s.r.o., se sídlem Čeladná 722, 739 12, Čeladná, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 64977, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 -…

6Borregaard Czech s.r.o., s.r.o.

Borregaard Czech s.r.o., s.r.o., se sídlem Místecká 762, 739 21, Paskov, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 68677, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 10 - 19…

7HUNSGAS s.r.o. (pobočka Frýdek-Místek, Frýdek)75 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Bruzovská 3204, Frýdek-Místek,…
Dnes už má zavřeno

Čerpací stanice LPG. Prodej i plnění propanbutanových lahví, velkoobchodní dodávky LPG a propan-butanu pro pohon a topení. Provádíme revize elektrických zařízení, uzemnění i kalibrace detekce úniku plynu.

8Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě (pobočka Frýdek-Místek, Místek)10 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Palackého 122, Frýdek-Místek,… Bezdlužná

Poskytujeme zdravotní a laboratorní služby. Testování materiálů pro kontakt s potravinami, vodou a zdravotní nezávadnost hraček. Zabýváme se také měřením elektromagnetického záření, hluku, neprůzvučnosti a osvětlení.

9BIOTECH Aditiva s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Zahradní 762, Paskov Bezdlužná

Nabízíme prodej přípravků bytové chemie a stavební chemie.

10REKOCHEM s.r.o.

Nabízíme rodej chemických látek a přípravků.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Frýdek - Místek


Chemie v lokalitě Frýdek - Místek – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie