Chemie – Frýdek - Místek

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenský, průmysl plastů nebo stavebních materiálů. Přehled chemických výrobků v lokalitě Frýdek - Místek.

1–10 firem z 14 nalezených Filtry

1LOREK Koupelny

1. máje 16 , Třinec
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Firma zaměřená na realizace koupelen a prodej koupelnového vybavení - obklady, dlažby, sprchové kouty, umyvadla, baterie, sanitární keramika. Dále také prodej stavební chemii pro obkladače, realizace balkonů a rekonstrukce bytových jader.

2MM INDUSTRY, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Staroměstská 3479, Frýdek-Místek,… Bezdlužná

Prodej pil a pilových pásů, technických plynů, průmyslových olejů i manipulační a vázací techniky. Instalatérské a topenářské práce.

3VEBO-CZ, spol. s r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
Slezská 1292, Frýdek-Místek,…
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a servis svařovací techniky. Dodáváme svářečky, elektrody, dráty, pájky, samostmívací kukly, brusivo, ochranné pomůcky, autogenní zařízení, svářečské zástěny i vzduchotechniku. Také prodáváme technické plyny a tlakové láhve.

4HUNSGAS s.r.o. (pobočka Frýdek-Místek, Frýdek)75 poboček

Bruzovská 3204, Frýdek-Místek,…
Dnes už má zavřeno

Čerpací stanice LPG. Prodej i plnění propanbutanových lahví, velkoobchodní dodávky LPG a propan-butanu pro pohon a topení. Provádíme revize elektrických zařízení, uzemnění i kalibrace detekce úniku plynu.

5Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě (pobočka Frýdek-Místek, Místek)10 poboček

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Palackého 122, Frýdek-Místek,… Bezdlužná

Poskytujeme zdravotní a laboratorní služby. Testování materiálů pro kontakt s potravinami, vodou a zdravotní nezávadnost hraček. Zabýváme se také měřením elektromagnetického záření, hluku, neprůzvučnosti a osvětlení.

6BIOTECH Aditiva s.r.o.

Zahradní 762, Paskov Bezdlužná

Nabízíme prodej přípravků bytové chemie a stavební chemie.

7REKOCHEM s.r.o.

Nabízíme rodej chemických látek a přípravků.

8H & B servis.cz, s.r.o.

Provozujeme velkoobchodní prodej stavební chemie a zateplovacích systémů.Prodáváme tmely a lepidla i spojovací materiály.

9JM - Plynoservis s.r.o. (pobočka Frýdlant nad Ostravicí, Nová Ves 232)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Frýdlant nad…, Frýdlant nad… Bezdlužná

Montáž, opravy, revize a zkoušky plynových zařízení, plnění nádob plyny, vodoinstalatérství, topenářství, solární kolektory pro ohřev teplé vody s podporou vytápění, domovní rozvody i kotle na plynná a tuhá paliva.

10TAPS s.r.o.

Vendryně 149, Vendryně
Otevřeno od 8:00

Zabýváme se dovozem, instalacemi a servisem stříkací, extrudační a přečerpávací techniky GRACO. Zajišťujeme výrobní a konstrukční činnost. Nabízíme technologické celky pro automobilový, chemický, stavební, dřevozpracující a strojírenský průmysl.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Frýdek - Místek


Chemie v lokalitě Frýdek - Místek – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie