Chemie – Kožušany-Tážaly okres Olomouc

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Kožušany-Tážaly.

1–10 firem z 33 nalezených Filtry

1CHEMOLAK TRADE, spol. s r.o. (pobočka Olomouc, Slavonín)2 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(54)
4.3 km Horní lán 413/5, Olomouc, Slavonín
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Specializujeme se na výrobu a prodej nátěrových hmot. Nabízíme ředitelné a práškové nátěrové hmoty, dále nitrocelulózové, syntetické, olejové, polyuretanové a vodou ředitelné hmoty, ředidla a další. Naše barvy můžete zakoupit také: www.chemolak.cz/cz/kde-koupit/obchodni-partneri-cz.

2Pavlíková Jana - AIR LIQUIDE CZ

4.3
★★★★★
★★★★★
(6)
4.7 km U cukrovaru 120/5, Olomouc Bezdlužná

Air Liquide je předním světovým dodavatelem plynů pro průmysl, zdravotnictví a životní prostředí, zastoupeným ve více než 80 zemích a zaměstnávajícím 50 000 pracovníků.

3Nanometals Novák

4.7 km Heyrovského 412/2, Olomouc Bezdlužná

Zaměřujeme se na výzkum, vývoj, výrobu a prodej kovových i nekovových nanomateriálů. Specializujeme se převážně na roztoky kovových nanočástic stříbra, zlata, mědi, platiny, zinku, železa, cínu a dalších kovů.

4Státní veterinární ústav Olomouc2 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(78)
4.9 km Jakoubka ze Stříbra…, Olomouc Bezdlužná

Provádíme vyšetření potravin, krmiv, vody, biologických materiálů, léčiv a kosmetických přípravků. Také provádíme laboratorní diagnostiku chorob zvířat včetně BSE a vztekliny. Monitoring cizorodých látek. Odborná poradenská činnost a svoz vzorků.

5PLYNY JEHLÁŘ, s.r.o. (pobočka Olomouc)1 pobočka

5.0 km Stará Přerovská 853…, Olomouc
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Prodáváme a rozvážíme technické, medicinální, potravinářské, čepovací a speciální plyny LINDE.

6Posturografická laboratoř - Fakultní nemocnice Olomouc11 poboček

Posturografická laboratoř - Fakultní nemocnice Olomouc, se sídlem I. P. Pavlova 104/9, 779 00, Olomouc-Nová Ulice, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Příspěvková organizace. Založení v roce 1973. Pracuje u nás 4000 - 4999 zaměstnanců. Více informací naleznete na našich…

7Běhal Radomír, Ing.

Zabýváme se výrobou základních anorganických chemických látek.

8BEVALKO, spol. s r.o.

5.6 km Hněvotínská 1236…, Olomouc, Nová Ulice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej a rozvoz technických, potravinářských, medicinálních a zvláštních plynů.

9Prodejní místo Messer Olomouc

5.6 km Hněvotínská 1236/58a, Olomouc-Nová Ulice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodejní místo Messer Olomouc, se sídlem Hněvotínská 1236/58a, 779 00, Olomouc-Nová Ulice, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 71189, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2017. Pracuje u nás 1 - 5…

10Helekal Zdeněk

5.6 km Šantova 658/10, Olomouc Bezdlužná

Zabýváme se výrobou technických plynů. Zajistíme opravy plynových zařízení.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Olomouc


Chemie v lokalitě Kožušany-Tážaly – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie